Call of Duty: Black Ops Cold War – Daha başarılı olabilmek için ipuçları ve taktikler

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda başarı yakalamak tahmin ettiğinizden daha kolay.

Call of Duty: Black Ops Cold War, aslında oynaması çok kolay olan bir oyun. Yalnız, oynamak ne kadar kolay olsa da ustalaşmak oldukça zor olabiliyor. Bu yüzden de özellikle bu yapıta yeni adım atan oyunculara yönelik birkaç farklı ipucu ve taktik vermek istiyorum. Biraz sonra bahsedeceğim konular yeni oyunculara hitap ediyor olacak ama kendisini usta veya kıdemli olarak göre oyuncular da belki söyleyeceklerimden faydalanabilir. Sonuçta ben de kendimi bildim bileli Call of Duty oynuyorum ve belki fark etmeden bile bu ipuçları ve taktiklerin arasına işinize çok yarayacak şeyler sıkıştırmış olabilirim.


Call of Duty: Vanguard için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu daha iyi nasıl oynayabilirsiniz?

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu normal bir şekilde, sadece keyif almak için oynuyorsanız, herhangi bir problem yok; amacınız rekabete girmek ise meta olan silahları kullanmanız gerekiyor. Yani, kendi döneminde güçlü olan veya öyle hissettiren silahlara yönelmek, her zaman sizi bir adım ön plana atacaktır. Tabii ki meta olan bir silahı kullanmak sizi otomatik olarak en iyi oyuncu yapmayacaktır. Tetiği çekerken yetenekli bir kişi de olmanız gerekiyor. Yani, popüler ve güçlü olan silahları kullanmak, daha çok sizin yeteneğinizi ortaya çıkartacaktır, ona iltifatlar edecektir.

Birkaç sene öncesine kadar herhangi bir Call of Duty oyununda mini haritaya dikkat etmek, basit bir şekilde size çok büyük başarılar getirebiliyordu. Siz, o mini harita aracılığı ile düşmanların nerede olduğunu öğrenirken; anlık stratejiler yaparken, mini haritaya bakmayan oyuncular etrafta boş boş dolaşıyordu. Günümüzde ise artık herkes mini haritayı kullanıyor. Bu yüzden de eğer siz, Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu oynarken, tek gözünüzü mini haritaya yapıştırmıyorsanız, bir problem var demektir. Bir an önce mini haritayı kullanmayı alışkanlık haline getirmenizi öneriyorum.

Usta olan oyuncular, mini haritayı kullanarak sizin nerede olduğunuzu kolayca bulabilir, sizi hiç beklemediğiniz bir yerden avlayabilir. Eğer ustalarla bu yönde savaşmak istiyorsanız, kendinizi mini haritada saklamanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de silahlarınızda susturucular kullanmalısınız ve kırmızı noktanızı haritada sağlayacak olan avantajlara (Perk) yönelmelisiniz. Bu sayede mini haritayı kullanıp, strateji yapan oyuncular size karşı tamamen güçsüz kalacaktır. Zaten geliştiriciler de bu stratejilerin farkında olacak ki susturucular filan eskisi gibi erkenden açılamıyor.

Tüm bunların haricinde, Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda yer alan haritaları ve silahları da hızlı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Özellikle haritalar üzerindeki ana çatışma bölgeleri nereler, düşmanların arkasına nerelerden sızılır, nerelere ekipmanlar yerleştirilir, nerelere bomba atılır gibi birçok detayı isterseniz oyunu oynayarak, isterseniz de oyunu oynayan diğer oyuncuları izleyerek öğrenebilirsiniz. Ben açıkçası diğer oyuncuları izlemeyi çok sevmiyorum ve her zaman için oyunu kendi kendime öğreniyorum. Bu sayede oyunu öğrenmeniz zaman alabilir ama bilgiler daha sağlam yerleşecektir.