Call of Duty: Black Ops Cold War – Kullanılabilecek en iyi silahlar

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun en iyi ve en kullanışlı silahını mı arıyorsunuz?

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda bolca silah bulunuyor. Peki, oyuncular bu kadar fazla silahtan hangilerini kullanacak? İşte bu soruya bir cevap verebilmek adına sizlerin karşısına yepyeni bir rehber ile çıkıyoruz. Bu rehberimiz aracılığı ile bahsi geçen video oyunundaki en iyi ve şu anda meta olan silahları sıralayacağız. Bu sayede sizler de hangi silahların en yüksek performans gösterdiğini bilebileceksiniz ve savaş alanına götürdüğünüz teçhizat tarafında eğer isterseniz değişiklikler yapabileceksiniz. Şimdi, dilerseniz hemen silahları sıralamaya başlayalım efendim.


Call of Duty: Black Ops Cold War için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun en iyi silahları hangileri?

MP5

SMG kategorisindeki ilk silah olan MP5, Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun en iyi silahlarından bir tanesi. Özellikle agresif bir şekilde oynamayı seven oyunculara hitap eden bu silah; tahmin edilebilir yapısı, hafifliği ve yüksek hasarı sayesinde birçok oyuncu tarafından ilk tercih edilen silahlardan bir tanesi. Ayrıca kendisi, oyunun en popüler haritası olan Nuketown için de en uygun silahlardan biri. Aynı şekilde bu silahı, görev temelli olan neredeyse her oyun modunda da gözünüz kapalı bir şekilde tercih edebilirsiniz. İkonik silahlardan biri olan MP5, sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

AK-47

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun bir başka ikonik silahı ise AK-47. Aslında bu silah, birçok Call of Duty oyununda her zaman meta seviyesine çıkmayı başarmıştı ve bu oyunda da durum değişmiyor ve AK-47, yüksek hasarı ile yine birçok oyuncu tarafından tercih ediliyor. Özellikle orta menzilli çatışmalarda gücünü gösterebilen bu silah, yüksek gücünden ötürü biraz fazla sekiyor ama bir canavarı kontrol altına alabilmek de zaten kolay olmamalı. Eğer bu video oyununda iyi nişan alabildiğinizi düşünüyorsanız, bahsi geçen bu silaha mutlaka bir şans vermenizi öneriyoruz.

AK-47u

Meta silahlardan bir tanesi AK-47 ise AK-47u da unutulmamalı. SMG kategorisinde yer alan AK-47u, aslında kendi türündeki diğer silahlara göre biraz yavaş ateş ediyor ve kısa menzilli çatışmalarda da MP5 biraz daha güçlü görünüyor ama yine kontrol edebilen oyuncular gibi AK-47 nasıl etkili kullanılabiliyorsa, aynı şey AK-47u için de geçerli. Yani, AK-47 size biraz büyük geliyorsa ve biraz daha hareketlilik istiyorsanız, SMG tarafına geçip, AK-47u silahına bir şans verebilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca, bu silahın olumsuz yanlarını ek parçalar ve şemalar ile de kapatabilmek mümkün.

Krig 6

Saldırı tüfekleri kategorisine bir kere daha dönüyoruz ve bu sefer de Krig 6 silahını görüyoruz. Aslında en başlarda pek dikkat çekmeyen bu silah, şu sıralar birçok oyuncu tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Oldukça uygun bir hızda ateş edebilen, orta menzilli çatışmalarda çok iyi bir iş çıkartabilen, hareket özgürlüğü de biraz sunan Krig 6, özellikle standart tipte silah seven oyunculara hitap ediyor. Yani, her şeyin ortası olsun diyorsanız, AK-47 gibi silahların tam aksine, kendi silahınızın net bir kişiliği olmasın ama yine de başarılı olsun diyorsanız, Krig 6 şimdi sizi bekliyor.

M16

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun en başarılı silahlarından bir tanesi ise taktiksel tüfekler arasında yer alıyor. Üçlü olarak ateş eden M16, zaman zaman tek bir atışta düşmanları öldürebiliyor. Yani, mesafe ve mermilerin isabet ettiği yerler, kritik noktalar ise bu silah, 3 mermide oyuncuları öldürebiliyor ama genelde iki kere ateş etmek, her oyuncunun işini net olarak bitiriyor. Ateş gücü gerçekten yüksek hissettiren bu silah, ne yazık ki yakın ve uzun menzilli çatışmalarda biraz etkisiz kalabilir ama bu oyundaki çoğu çatışma da zaten orta menzilli alanlarda yaşanıyor.

XM4

Call of Duty: Black Ops Cold War oyunundan bahsedebileceğimiz son silah ise saldırı tüfekleri kategorisinin standart silahı olan XM4 olacaktır. Aslında, XM4 ile Krig 6, birbirlerine oldukça benziyor. Yalnız, bu silahın daha en baştan açık olması, Krig 6 silahının kilidini açana kadar sizi oyalayacaktır eğer illa saldırı tüfekleri ile hareket etmek istiyorsanız. Ayrıca, bu silahın her ama her harita kullanılabiliyor olması da oldukça büyük bir avantaj. Son olarak, XM4 silahının hitap ettiği oyun tarzı ise biraz Krig 6 ile AK-47 silahlarının arasında, pasif-agresif diyebiliriz herhalde.