Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

ASUS, 2021’de altıncı kez dünyanın en beğenilen şirketleri listesinde yer aldı

ASUS, Fortune tarafından düzenlenen anketlerde büyük başarılar elde etmeye devam ediyor.

Son güncelleme:

ASUS, altıncı kez Fortune’un dünyanın en beğenilen şirketleri listesinde yer aldığını duyurdu. Bilgisayar kategorisinde kalıcı bir yer edinen bu marka, büyük takdir toplayan ürün kalitesi ve hizmetlerinin yanı sıra yenilikçiliği ve finansal yapısı sayesinde de bu dereceyi almaya hak kazandı. ASUS markasının dünyanın en beğenilen yenilikçi lider teknoloji şirketi olmayı hedeflediğini belirten Jonney Shih, “Fortune’dan bu prestijli unvanı altıncı kez almaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın en beğenilen şirketleri arasında yer almak, markamızın bu hedefe ulaşmak için dönüşmeye ve gelişmeye devam ettiğini gösteriyor.” dedi.

ASUS

ASUS, marka olarak oldukça beğenilmeye devam ediyor

Fortune’un dünyanın en beğenilen şirketleri listesini belirlemek için yaptığı anket dokuz farklı kriter içeriyor. Bunlar arasında yatırım değeri, yönetim ve ürün kalitesi, sosyal sorumluluk ve yetenekli kişilere çekici gelme de yer alıyor. ASUS bu kategorilerde elde ettiği güçlü sonuçların yanı sıra 2020’de başka büyük başarılara da ulaştı. Laptop Mag tarafından 2020’nin en iyi dizüstü bilgisayar markası seçilen ASUS, Asya’nın sosyal sorumluluk alanında en iyi şirketi unvanını almasının yanı sıra 50’den fazla prestijli tasarım ödülüne de layık görüldü. Tüm bunlar bahsi geçen donanım markasına ve ürünlerine sektör liderlerinin ve tüketicilerin gösterdiği güven ve beğeniyi ispatlıyor.

ASUS, inanılmazın peşinde sloganına bağlı kalarak her yerde insanlara yarar sağlayan inanılmaz yenilikçi teknolojiler sunmayı hedefliyor. Marka, son dönemde yapay zeka, akıllı tıp ve akıllı üretim alanlarında önemli aşamalar kaydetti. Aynı zamanda bu marka, yapay zeka ve makine öğrenimi alanlarında elde ettiği gelişmelerden akıllı tıp uygulamaları, büyük veri analiziyle tıbbı tedavi kalitesinin artırılması ve kişiye özel hassas ilaç geliştirilmesi gibi konularda yararlanıyor. Bahsi geçen marka ayrıca yapay zeka teknolojisini kullanarak üretim süreçlerinin verimini de artırıyor.

2021’e güçlü bir başlangıç yapan ASUS, CES 2021’de çığır açıcı yeni ürün serilerini duyurdu. ASUS ayrıca dizüstü bilgisayarlar, ekranlar, akıllı telefonlar, anakartlar, ekran kartları, mini PC’ler ve oyun aksesuarları gibi ürün kategorilerinde 16 adet CES İnovasyon Ödülü kazandı. Fortune’un Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesinde yer alarak yılın başında önemli bir unvan kazanan ASUS, herkesin en yaygın, içten ve neşeli akıllı yaşamlar sürebilmesi için inanılmaz yeniliklerin peşinde koşma kararlılığını ortaya koydu.

Fortune, her yıl düzenlediği bu anket için Korn Ferry ile iş birliği yaptı. Yaklaşık 1500 adayın yer aldığı liste, gelir açısından ABD’nin en büyük 1000 şirketi ve Fortune Global 500 isimli veri tabanındaki 10 milyar dolardan fazla geliri olan ABD haricindeki şirketlerden oluştu. Daha sonra 30 ülkenin her sektörde en yüksek gelirli şirketleri de seçilerek 670 şirketten oluşan bir liste elde edildi. 52 ayrı sektörde en çok beğenilen şirketleri belirlemek için yöneticilerden, direktörlerden ve analistlerden bu 670 şirket arasından kendi sektörlerinde olanlara puan vermeleri istendi. Puanlar yatırım değeri, yönetim kalitesi, ürünler, sosyal sorumluluk ve yetenekli kişileri çekme becerisinin de arasında olduğu dokuz ayrı kriterde toplandı. Listede yer almak için bir şirketin sektör sıralamasının ilk yarısı içinde olması gerekiyor.