SteamGridDB Manager ile diğer platformlardaki oyunlar, Steam kütüphanesinde görülebiliyor

Epic Games Store, Uplay ve Origin gibi platformda olan oyunlar, bu program sayesinde Steam üzerinden oynanabiliyor.

Oyun konsolları açısından bir karmaşanın olduğunu görmüyoruz ama işin PC tarafında son yıllarda adeta bir soğuk savaş dönemine girdiğimizi söyleyebiliriz. Firmalar arasında yaşanan rekabet, kullanıcılar için kafa karışıklığına neden oluyor. Her bir platformda başka oyunların bulunması yüzünden yaşanan karmaşayı, SteamGridDB Manager isimli program çözecek gibi görünüyor. Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere bu program, diğer platformlardaki oyunların Steam kütüphanesi üzerinden görünmesini sağlıyor.

SteamGridDB Manager

SteamGridDB Manager ile karmaşa son buluyor

Eğer bir PC kullanıcısıysanız ve uzun yıllardır yalnızca Steam platformunu kullanıyorsanız bile karışık bir kütüphaneye sahip olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Bir de diğer platformların eklenmesiyle ortaya karmaşık bir durum çıkıyor. Bir oyunu oynamak için Steam, diğerine geçmek için Uplay gibi seçenekler arasında kalmak oyuncuları yorabiliyor. Bazen de yüklü olan oyunları unutup, bilgisayarlarda gereksiz yere alan kaplamasına izin verebiliyoruz.

Neyse ki bağımsız bir geliştirici tarafından sunulan bir program sayesinde, tüm bu sıkıntıyı gidermek mümkün olabilecek. Başlığımızda da belirttiğimiz üzere SteamGridDB Manager isimli program, Steam dışındaki diğer platformlardaki oyunları algılayabiliyor. Bu oyunları algılamakla da kalmayan program, Steam kütüphanesi üzerinden bu yapımların görünmesine ve oynanmasına olanak sağlıyor. Tüm karmaşanın tek bir alanda toplandığı yorumunu da yapabiliriz.

Bahsettiğimiz programın şu anda 5 farklı dijital oyun platformunu desteklediğini söyleyebiliriz. Bunlar; Origin, Uplay, Epic Games Store, Blizzard Battle.net ve GOG.com olarak sıralanıyor ki en önemlilerinin bu platformlar olduğunu söyleyebiliriz. Bilmeyenler için Origin platformunun EA, Uplay platformunun Ubisoft ve GOG.com platformunun CD Projekt RED taraflarına ait olduklarını söyleyebiliriz. Tüm bu platformlardaki oyunlar bahsettiğimiz program sayesinde Steam üzerinden oynanabiliyor ve Steam platformunun özelliklerini kullanabiliyorlar.

Bu özellikler arasında kontrolcü destekleri ve çeşitli yapılandırma ayarları olduğunu söyleyebiliriz. Belirttiğimiz gibi PC oyuncuları için oldukça önemli bir kolaylığın, bu program sayesinde çözüldüğünü görüyoruz. Programı denemek isterseniz ücretsiz olarak edinebileceğinizi belirtelim. PC oyuncuları için karmaşa dönemi sona eriyor diyerek, sözlerimizi sonlandıralım.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x