Jawbreaker isimli bir ResetEra kullanıcısı, E3 2018 için oldukça heyecanlı olacak ki, çok ilginç bir hesaplama yaptı. Şu an Amazon üzerinde bazı yer tutucu listelemeler bulunuyor. Bu yer tutucu listelemelerin ardında ise E3 2018 sırasında duyurulacak video oyunları bulunuyor. İşte bahsetmiş olduğumuz ResetEra kullanıcısı, arkadaşları ile Amazon üzerinde detaylı bir araştırma yaparak kaç adet yer tutucu listelemenin olduğunu; hangi listelemenin, hangi platformlar için, hangi firmalar tarafından eklendiğini hesapladı. Ortaya çıkan sonuç ise bayağı etkileyici idi.

E3 2018

E3 2018 bayağı hareketli geçecek anlaşılan

Dilerseniz bu hesaplamanın sonuçlarını söyleyelim ise. Bu kullanıcı ve arkadaşları, listelemeleri dağıtımcı firmalara böldü. İstatistiklere göre şu an Amazon içerisinde 5 adet Sony oyunu listelemesi bulunuyor. 16 adet de Nintendo oyunu listelemesi bulunuyor. İlginç bir şekilde, Microsoft ekibine ait hiçbir listeleme bulunmuyor. Tabii bu noktada belirtelim; bu rakamlar, orijinal listeleme sayısından daha az olabilir. Çünkü birkaç kişi tüm Amazon verilerini kontrol edemez, değil mi? Yani, şu an görünürde 5 adet Sony listelemesi olsa bile, aslında insanların kaçırdığı daha fazla listeleme olabilir. Bunu demek istiyoruz.

Sony, Nintendo ve Microsoft haricinde Activision ekibine ait 4 listeleme bulunuyor. Bu listelemelerden 2 tanesi PlayStation 4, 2 tanesi de Xbox One için. Bu noktada da söyleyeyim, Activision muhtemelen çoklu platform oyunlarına sahip olduğu için, aslında ortada 4 video oyunu değil, 2 video oyunu bulunuyor olabilir. Bizler yine de yer oyunu, tek bir platforma özelmiş gibi belirteceğiz çünkü öbür türlü işin içinden çıkamayız.

Activision ardından sırada Bethesda var. Amazon üzerinde bu dağıtımcı şirkete ait 4 adet Xbox One oyunu, 3 adet de PlayStation 4 oyunu bulunuyor. Ubisoft ekibinin ise hem PlayStation 4, hem de Xbox One için 5 adet yer tutucu listelemesi bulunuyor. Tabii bir de Square Enix var. En çok oyun da bu ekipte. Çünkü bu ekibin hem PlayStation 4, hem de Xbox One platformları için tam 7 adet yer tutucu listelemesi bulunuyor.

Son olarak Warner Bros. ve Capcom var. İstatistiklere göre Warner Bros. ekibinin hem PlayStation 4, hem de Xbox One platformu için tam 4 adet yer tutucu listelemesi bulunuyor. Capcom ekibi ise sadece 1 video oyunu listelemesine sahip. Sizce bu 1 adet video oyunu ne olabilir? Devil May Cry 5 mı? Resident Evil 2 Remake mi?

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster