2017 senesi ve şimdi de 2018 senesi oyuncular için kötü geçiyordu. Çünkü ortada kripto para madenciliği diye bir şey var ve bu şey yüzünden erkan kartlarının fiyatı en tepede. Bu fiyat artışının sebebi ise, kripto para madencilerinin, madencilik için oyuncu ekran kartlarını kullanıyor olması. Durum böyle olunca da MSI ve Gigabyte gibi ekiplerin ekran kartı stokları azalıyordu, ekran kartlarına olan istek artıyordu ve doğal olarak da bu ekran kartlarının fiyatı zirve yapıyordu. İşte bugün yapılan bazı açıklamalara göre, yaşanan fiyat artışı %40 kadar düşüş gösterebilir. Yani ekran kartlarının fiyatı yakında düşüş yaşayabilir.

Ekran kartlarının fiyatı yakında bir düşüş yaşayabilir

Ekran kartlarının fiyatı uygun bir seviyeye kadar düşecek mi?

Bahsetmiş olduğumuz bu fiyat düşüşü, önümüzdeki haftalarda bekleniyor çünkü bu sene içerisinde piyasaya Ethereum temelli madencilik makineleri sürülecek. Profesyonel kripto para madencileri ise oyuncu ekran kartları yerine, bu makineleri tercih etmeye başlayacak. Bu zamanların sonucunda ise ekran kartlarına olan isteğin azalacağı için, ekran kartlarının fiyatı düşüş yaşayacak, hem de %40 civarında.

Bu fiyat düşüşünün özellikle Gigabyte Technology ve Micro-Star International gibi markaların ekran kartlarında görülecek gibi görünüyor. Tabii bu sırada bizim ülkemizde Dolar ve Euro gibi dövizler sürekli olarak yükseldiği için, belki bizim ülkemizde bu fiyat düşüşü neredeyse hiç hissedilmeyecek. Öyle ki şu an ülkede teknolojik herhangi bir şey alınmaz seviyeye ulaştı. Oyuncular ise ne yapacağını ne yazık ki bilemiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster