Apex Legends: Wraith rehberi

Bir kaybolup, bir görünerek rakiplerinin aklını bulandırmak isteyen Apex Legends oyuncularına.

Son güncelleme:

Düşmanınız sizi gördüğünde ürksün ve saldırmak için bir daha düşünsün istiyorsanız, Wraith tam da size göre bir karakter olabilir. Apex Legends oyunundaki yakalanması en zor karakterlerin başında gelen Wraith, kendisi gibi takım arkadaşlarına da hızlı hareket kabiliyeti, bir başka deyişle ışınlanma yeteneği kazandırabiliyor. Bu karakterin pasif, taktiksel ve nihai yeteneklerini yazımızın devamında sizler için kaleme aldık. Biz ışınlandık, aşağıda sizi bekliyoruz.


Karşımıza Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan Apex Legends oyununda Wild Frontier isimli birinci sezon başladı. Bu sezon ile oyuna bir Battle Pass sistemi de eklendi. Bizler de tüm bu konular hakkında sizlere rehberler sunduk.

Tüm bunların haricinde sizlere; en iyi başlangıç noktaları, tüm silah parçalarının detayları, en iyi silah kombinasyonları, en iyi silahlar, en iyi kahramanlar ve tüm silahların detaylarını gösteren rehberler de sunduk. Bu oyun hakkında internet sitemizde daha onlarca farklı rehber daha bulunuyor.


Apex Legends: Wraith rehberi

Apex Legends oyununda Wraith ile bir görünüp, bir kaybolmak elinizde

Karşınızda size ateş eden sabit bir düşman görmek makul olabilir. Yerini ya da kaçtığı noktayı bilir ona göre strateji geliştirirsiniz. Yalnız Wraith ile karşılaştığınızda başınız bir miktar ağrıyabilir. Aynı baş ağrısını düşmanlara hissettirmek istiyorsanız da Wraith isimli bu epik kızımızı karakter olarak seçebilirsiniz.

Wraith karakterinin pasif özelliği, kendisine nişan alındığında uyarı sesi alabilmesi. Tabii bu durum çatışmanın hunharca yaşandığı anlardan ziyade, oyun haritasında ilerlerken daha fazla işinize yarayacaktır. Beklemediğiniz bir anda, göremediğiniz bir düşman size nişan alırsa, eğer Wraith karakterini seçtiyseniz uyarı sesi alarak kaçmak için fırsatınız oluşacak. Bir diğer kahramanı seçmiş olursanız bu durumda kurşunu yiyeceksiniz. Çatışmalara yenik başlamamak adına bu pasif özellikten oldukça fayda görebilirsiniz.

Bu tuhaf kızımızın tabii ki bir taktiksel bir de nihai yeteneği bulunuyor. Taktiksel yeteneğin PC sürümünde Q tuşuyla, PlayStation 4 konsolundaysa L1 tuşuyla açığa çıktığını kısaca hatırlatalım. Wraith karakterinin taktiksel yeteneği birkaç saniyeliğine de olsa görünmez olabilmek. Belirttiğimiz tuşlara bastığınızda bu karakter ardından iz bırakacak şekilde görünmez olur ve bu sırada gücü azalmaz. Özellikle çatışma anlarında kaybolup başka bir noktadan çıkmak sizi oyunda bir adım ileriye taşıyacaktır.

Apex Legends oyununun en zorlu karakterlerinden Wraith karakterinin nihai yeteneği ise portal açabilmek olarak önümüze geliyor. Bu durumda iki noktadan zaman kapısı açan Wraith, takım bu özelliği doğru kullandığında takım arkadaşlarını bir çatışmanın ortasından sakin bir bölgeye taşıyabiliyor. Portalın bir ucundan girip diğer ucundan hızlı bir biçimde çıkarak rakiplere avantaj sağlayabilirsiniz. Apex Legends oyununda kahramanların nihai yeteneklerini ortaya çıkarmak için PC’de Z tuşunu, PlayStation 4 konsolundaysa L1+R1 kombinasyonunu kullanmanız gerektiğini hatırlatarak sözlerimizi sonlandıralım.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir