Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends: Pathfinder rehberi

Pathfinder ile Apex Legends oyunundaki engebeli yolları dümdüz yapmak elinizde olacak.

Robotların dünyayı ele geçireceği yapımlarla karşılaşmışsınızdır. Apex Legends oyununda da bir robot kahramanımız var. Yalnız bu kahramanımız öyle tek başına başarıyı elde etmekten ziyade, takım arkadaşları için hayatı kolaylaştırmayı hayat tarzı olarak seçmiş gibi görünüyor. Bu oyundaki tek robot karakter olan Pathfinder hem yardımlaşma hem de uçuk kaçık bir oynanış tarzı seven oyuncuların tercihi olabilir. Eğer siz de arzu ederseniz, beraberce bu robot kardeşimizin ne gibi yetenekleri varmış diye beraberce bir göz atabiliriz.


Karşımıza Wattson, Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan Apex Legends oyununda Battle Charge isimli ikinci sezon başladı. Bu sezon ile oyundaki Battle Pass sistemi de yenilendi. Bizler de tüm bu konular hakkında sizlere rehberler sunduk.

Tüm bunların haricinde sizlere; en iyi başlangıç noktaları, tüm silah parçalarının detayları, en iyi silah kombinasyonları, en iyi silahlar, en iyi kahramanlar ve tüm silahların detaylarını gösteren rehberler de sunduk. Bu oyun hakkında internet sitemizde daha onlarca farklı rehber daha bulunuyor.

Battle Charge sezonunun başlaması ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve artık bu oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna tekrardan rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legend: Pathfinder Rehberi

Apex Legends oyununda Pathfinder ile daha hızlı hareket etmem mümkün oluyor

Pathfinder, yukarıda belirttiğimiz gibi belki dünyayı tek başına ele geçirecek güçte değil ama doğru kullanıldığında takım arkadaşlarına büyük destek verebilen bir karakter. Bu robot karakterin pasif yeteneği sayesinde bir sonraki adımınızı önceden kararlaştırmanız sağlanabilir. Şöyle ki Pathfinder karakterini seçtiğinizde bulduğunuz bazı istasyonlara gelerek haritayı ele geçirebiliyorsunuz. Başka bir deyişle Pathfinder harita üzerinde hack işlemi yapıyor.

Bu hack işlemi sayesinde oyunun genel haritasındaki bir sonraki daralma bölgesini görebiliyorsunuz. Bir sonraki daralma bölgesini bildiğiniz için de takımınızla beraber doğru yerde konumlanabilme imkanınız bulunuyor. Özellikle oyunun sonlarına doğru önemli bir avantaj elde edebilmeniz mümkün oluyor. Tabii bu bilgiyi edinme işlemini, oynanış süresinin tamamına yayarak, taktiksel açıdan avantaja dönüştürmek sizin ve takım arkadaşlarınızın elinde.

Pathfinder karakterinin taktiksel yeteneğiyse halat atarak kendisine hareket genişliği sağlayabilmek. Yakın mesafeli çalışan kanca sistemiyle, klasik Titanfall oyunlarından hatırlanabilecek bir deneyim, Apex Legends oyununa ekleniyor. Doğru zamanlama ve taktiksel kullanımla birlikte bu özellikle rakiplerinize karşı hareket kabiliyetinizi arttırabilir, üstünlük sağlayabilirsiniz. Havadan uçarak gelen birisi, merdivenleri adım adım çıkan düşmanından daha avantajlı olacaktır.

Sevimli robotumuzun nihai yeteneğiyse takım arkadaşlarının genelini ilgilendiriyor. Uzun mesafeye zeplin atabilen Pathfinder, oyunun bazı yerlerinde karşılaşabileceğiniz bir ip yolu oluşturuyor. Bu zeplin yolu sayesinde süratle karşı tarafa geçmenin mümkün olacaktır. Özellikle takım halinde yüksek bir konumda bulunuyorsanız ve yokuşun diğer tarafındaki bölgeye ulaşmak istiyorsanız bu ipten yol hayatınızı kurtarabilir. Ayrıca çemberin daraldığı zamanlarda, eğer kaçacak yeterli vaktiniz bulunmuyorsa, Pathfinder tarafından gerilen ip yoluyla hem iplere hem oyundaki hayatınıza tutunabilirsiniz.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir