Apex Legends: Ganimet kutuları ve para birimleri detayları

Apex Legends, ücretsiz bir video oyunu olduğu için içerisinde mikro ödeme ögeleri de bulunduruyor.

Apex Legends, tamamen oynaması ücretsiz olan bir video oyunu. Bu sebepten ötürü tahmin edersiniz ki oyun içerisinde mikro ödemeler bulunuyor. Bu yazımızda ise sizlere mikro ödemeler, ganimet kutuları ve tabii ki oyunda bulunan para birimleri ile alakalı detayları sunacağız. Bu şekilde, eğer oyuna yeni başladıysanız, neyin ne olduğunu daha rahat bir şekilde görebileceksiniz.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

Apex Legends oyununda 3 farklı para birimi bulunuyor

Apex Legends içerisinde 3 farklı para birimi bulunuyor ve bu birimlerin adı da Crafting Material, Legend Token ve Apex Coin olarak geçiyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi Crafting Material sayesinde oyunun içerisindeki kozmetik ögeleri, gerçek para harcamadan açabiliyorsunuz. Yalnız, Crafting Material size bol bol verilmiyor. Bu birim, sadece ganimet kutularından rastgele olarak düşüyor. Yani, bir görünüm için yeterli Crafting Material biriktirmek, şansınıza bağlı.

Legend Token ise oyundaki ikinci para birimi. Bu para birimi, sizlere seviye atladıkça veriliyor. Legend Token sayesinde oyuna eklenen ve kilitli olan karakterleri açabiliyorsunuz. Ayrıca bu para birimi ile oyunun mağazasından bazı özel görünümleri de açabiliyorsunuz ama bu kadar kolay değil. Legend Token ile satılan görünümlerin kilidini açabilmeniz için öncelikle oyunda gerçek para harcamanız gerekiyor. Bu da Apex Coin ile yapılabiliyor.

Apex Coin, sadece gerçek para ile satın alınabilen bir birim. Bu para birimi ile hem marketi kullanarak, o hafta öne çıkan kozmetik ögeleri satın alabiliyorsunuz, hem de ganimet kutusu açabiliyorsunuz. 10 adet ganimet kutusu açmak isterseniz toplamda 1000 Apex Coin ödemeniz gerekiyor. 1000 adet Apex Coin ise şu an ülkemizde 44 TL olarak görünüyor. Şimdilik Apex Coin, sadece gerçek para ile elde edildiği için eğer bu oyuna para harcamak istemiyorsanız; Legend Token ve Crafting Material ögelerine yönelmenizi öneririz.

Ganimet kutularında kötü şans koruması da bulunuyor

Apex Legends içerisinde ganimet kutuları açabiliyorsunuz ve bu kutuların bazı özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerden en göze çarpanı ise tabii ki kötü şans koruması. Bu özellik sayesinde oyuncular, düzenli olarak Efsanevi seviyede kozmetik ögeler elde ediyor. Kötü şans koruması, 29 adet ganimet kutusu ile Efsanevi öge düşüremezseniz devreye giriyor. Bu sayede 30. ganimet kutunuzda garanti olarak 1 adet Efsanevi kozmetik öge veriliyor oyunculara.

Apex Pack isimli ganimet kutularından oyuncular silah görünümleri, karakter görünümleri, karakter bitirici hareketleri, kart çerçeveleri, kart pozları, kart takipçileri, giriş sözleri, öldürüm sözleri ve Crafting Material bulunduruyor. Apex Pack içerisinde Nadir seviyede öge %100 çıkma şansına sahip. Epik seviyedeki kozmetik öge ise %24 gibi bir şansa sahip. En nadir olan seviye Efsanevi ise %7.4 gibi bir şansa sahip ama kötü şans koruması ile her 30. ganimet kutusunda %100 şansa sahip olabiliyorsunuz.

Son olarak bu ganimet kutularında kopya eşyanın bulunmadığını da söyleyelim. Yani, ganimet kutularından düşen her şey, size ilk defa düşmüş olacak. Bu sayede, sürekli aynı şeyleri elde etmeyeceksiniz. Ganimet kutusu sistemi bu video oyununda gayet hoş görünse de her karakter için benzersiz, en basit seviyede çok fazla kozmetik öge bulunuyor. Bu sebepten ötürü Epik veya Efsanevi seviyede eşya çıkartmak çok zor olabilir.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir