Apex Legends: Bangalore rehberi

Çatışmayı seven, savaşın ortasına dalmaktan hoşlanan Apex Legends oyuncuları için Bangalore en iyi tercih olacaktır.

Bir Battle Royale oyunu olan Apex Legends, aynı türdeki benzer rakipleri gibi oyuncuları kendi stratejilerini kurmaya iten bir yapım. Bu stratejiler arasında gizlenerek oyunun son bölgesine doğru ilerlemek de olabilir, doğrudan çatışma alanlarına girerek bol bol düşmanla savaşmak da olabilir. Eğer tercihiniz çatışmanın yaşandığı alanlara dalmak, düşmanla yüz yüze kalarak sürekli mücadele etmek ise Bangalore tam size göre bir tercih olabilir.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

Apex Legends oyununda Bangalore ile savaşı içinizde hissedebilirsiniz

Bildiğiniz üzere Apex Legends oyununu Battle Royale türündeki diğer örneklerinden Legend diye adlandırılan kahramanlar ayırıyor. Her bir kahramanın pasif yetenekleri, taktiksel yetenekleri ve nihai yetenekleri yer alıyor. Üst kısımda belirttiğimiz gibi Bangalore isimli asker ablamızdan da bu savaşın önemli isimlerinden bir tanesi. Düşmanla burun buruna geldiğinizde bu karakteri seçtiğiniz için memnun kalabilirsiniz.

Bangalore karakterinin pasif özelliği bir kişiyi vurduğunda ya da düşman tarafından vurulduğunda hızının artıyor olması. Bir başka deyişle rakibinizle çatışmaya girdiğiniz anlarda, bu kıvırcık saçlı esmer kızımızın adrenalini yükseliyor ve hız olarak rakibinizden üstün konuma geliyor. Bu hızı da kendi oynanışınızla bariz bir avantaja dönüştürmek sizin elinize bırakılıyor. Doğru adımlar atarak Bangalore karakteriyle hareketli ve bol çatışmalı bir oynanışın hakimi olabilirsiniz.

Tabii savaşmak yalnızca hızlı hareket etmekle kazanılmıyor. Savaşırken doğru hamleleri yapacak stratejilerinizin de olması gerekir. İşte bu hamleleri Bangalore karakterinin taktiksel yeteneğiyle gerçekleştirmeniz mümkün. Aslında bu yetenek pek çok video oyundaki standart sis bombası atımı olarak mevcut. Bununla birlikte Apex Legends oyununda bombalar seçeneğinde sis bombası bulunmuyor. Bangalore karakterini seçen oyuncular PC’de Q tuşu, PlayStation 4 konsolundaysa L1 tuşuyla etrafa sis bombası atarak taktiksel açıdan avantaj sağlayabilirler.

Bu savaşçı karakterin nihai yeteneğiyse yine çatışma anlarını canlandıracak cinsten bir özellik. Eğer Bangalore karakterini seçerseniz etrafı bomba yağmuruna tutabiliyorsunuz. PC’de Z tuşu, PlayStation 4 konsolundaysa L1+R1 kombinasyonuyla ortaya çıkartabileceğiniz nihai yetenek elinize bomba benzeri bir eşya tutuşturuyor. Bunu yere bıraktığınızda ileriden bıraktığınız yere kadar devam edecek bir bombardıman başlıyor. Gerekli durumlarda kullanarak avantaj elde etmekse oyunculara kalıyor.

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir