Bundan birkaç gün önce NVIDIA firmasının 2018 yılının Ağustos ayında yeni nesil ekran kartlarını tanıtabileceği yönünde duyumlar almıştık. Hatta bu söylentilerin detayını bir haberimizde sizlere de sunmuştuk. Ancak Twitter üzerinden paylaşılan bir gönderi yüzünden tüm hayallerimiz maalesef suya düşüverdi. Söylenti doğrulanmadı, yani yeni ekran kartları için henüz erken.

NVIDIA GeForce GTX 1180

Neden NVIDIA yeni nesil ekran kartı tanıtmayacak?

Daha önce bu yöndeki söylentiler hakkında bir haber yayımlamıştık. Haberimizde de belirttiğimiz gibi bu yıl gerçekleşecek Hot Chips Sempozyumu’nda NVIDIA firmasının yeni ana akım ekran kartlarını tanıtacağı yönünde çeşitli söylentiler vardı. Aslında söylentilerin doğru çıkma ihtimali bir hayli yüksekti ama bir gönderi ile söylentilerin gerçek olmadığı anlaşıldı. Ian Cutress’ın kendi Twitter hesabından yayımladığı bir gönderi dizisinde NVIDIA firmasının yeni nesil ana akım ekran kartlarının duyurusunu veya tanıtımını yapmayacağı dolaylı bir şekilde belirtiliyor. Ian Cutress’ın yayımladığı gönderi dizisi ise hemen aşağıda.

Paylaşımlardan da anlaşıldığı gibi NVIDIA, Hot Chips Sempozyumu’nda yeni nesil ekran kartları hakkında bir bilgi vermeyecek. Aslında bu haberin üzücü olduğu kadar iyi bir haber diye düşünüyoruz. Böyle düşünmemizin nedeni ise yeni nesil ekran kartlarına gerek olmadığını yönünde. Eğer yeni ekran kartı çıkmayacaksa, yeni çıkacak oyunlar şimdi kullanılan ana akım ekran kartlarıyla rahatça oynanabilir diye düşünüyoruz. Eğer düşüncemizde haklıysak bu birçok oyuncunun önümüzdeki süreçte cebinin rahatlayacağını gösterir diyebiliriz. Bu konu hakkındaki yorumu size bırakıyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Heval Deniz Kaya

Müzisyen, gamer, prodüktör. Yazılar yazıp Mavi Kol'a yollar, yemek yer, su içer...

Tüm yazıları göster