Star Wars Battlefront II oyununun geliştiricileri, DICE ile çalışmayı bırakıyor

Star Wars Battlefront II, kendisinden oldukça bahsettirmişti. Tabii bu bahsetmeler pek olumlu değildi. Oyunun içerisindeki mikro ödemeler, geliştirilme süreci ve çok daha fazlası, oldukça olumsuz bir şekilde konuşulmuştu. Şimdi ise öğreniyoruz ki, meğer oyun sadece dışarıdan bakınca değil, içerisinden bakınca da acı çekiyormuş. Öyle ki, aldığımız raporlara göre Star Wars Battlefront 2 oyununun geliştirilme sürecinin kötülüğünden ötürü en az 40 çalışan, sadece bu sene içerisinde DICE ile çalışmayı bıraktı.

Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2, DICE tarafına pek yaramadı

İsviçre temelli bir internet sitesinden gelen raporlara göre, 2018 senesinin başından beri DICE, 40’dan fazla çalışanını kaybetti. Bunun sebebi ise Star Wars Battlefront II oyununun geliştirilme sürecinin çekilmez bir seviyede olması. En azından raporlar bu yönde. Tabii 40’dan fazla çalışanın ayrılmasının tek sebebi, bir video oyunu da değil. Aynı raporun devamına göre İsviçre sınırları içerisinde yeni video oyunu geliştirme stüdyoları açılıyor ve bu stüdyolar, DICE tarafına rakip olarak geliyor. DICE ekibinin bir stüdyosu da zaten İsviçre sınırları içerisinde bulunuyor. Bahsetmiş olduğumuz 40’dan fazla çalışan da zaten o stüdyoda bulunuyordu.

İsviçre temelli internet sitesinin söylediğine göre DICE ekibinden ayrılan çalışanlardan bazıları, Ubisoft ekibinin yeni stüdyosuna katılırken, bazı çalışanlar da direkt olarak Paradox Interactive ile çalışmaya başladı. Bu arada, İsviçre sınırları içerisinde açılmış olan Ubisoft stüdyosunun başında da eski bir DICE yetkilisinin bulunduğunu söylememizde fayda var.

Her şeye rağmen DICE, İsviçre sınırları içerisindeki en iyi iş yerlerinden bir tanesi. DICE, bu noktada Google, IKEA, Spotify, Tesla, Microsoft, Apple, Volvo, ICA, Tetra Pak gibi markalar ile yarışmakta.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x