Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyunundaki çökme, başlatılamama ve izinsiz program hataları nasıl düzeltilir?

PlayerUnknown's Battlegrounds Lite oyununa girmeye çalışırken bu hatalardan birini alıyorsanız, genellikle hile yapmaya çalışıyorsunuz demektir.

Sizlere birkaç gündür PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununda karşılaşabileceğiniz hataların, çözümlerini sunmaya çalışıyorduk. Yalnız, o hataların tamamı, bilgisayarınızın donanımı veya yer yer yazılımı tarafından kaynaklanan problemlerden ötürü ortaya çıkan şeylerdi. Bu içeriğimizde ise PUBG Lite oyunundaki hile karşıtı program sayesinde ortaya çıkan hatalardan bahsedeceğiz.

PUBG Lite

PUBG Lite oyunundaki çökme ve başlatılamama problemleri nasıl düzeltilir?

Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununu oynarken veya oyunu başlatırken, “CRASH HAS BEEN DETECTED (Oyunun Çökmesi)” veya, “Failed To Initializing (Başlatılamadı)” şeklinde hatalar alıyorsanız, problemin kaynağı, oyundaki hile karşıtı programdır. Eğer oyunun çökmesini sağlayan hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızdaki makro gibi programları veya virüs ile hile içerebilecek tüm programları silmeniz gerek.

Eğer oyunun başlatılamaması ile alakalı bir hata alıyorsanız da oyunun hile karşıtı programı başlatılamamış demektir. Bu durumda, basit bir şekilde oyunun istemcisini tekrardan başlatmanız gerekir. Eğer problem kendisini sürekli tekrar ediyorsa, bilgisayarınızda bu uygulamayı engelleyen bir şeyler var demektir. Bu durumda da gerekli ayarlamaları yapmanız lazım.

İzinsiz programlar ve yasaklama hataları nasıl düzeltilir?

Eğer PUBG Lite oyununu başlatırken, “Unauthorized Program (İzinsiz Program)” şeklinde bir hata alıyorsanız, sorunun kaynağı direkt olarak hile programlarıdır. Biraz önce de dediğimiz gibi eğer bu hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızdaki tüm hile ve virüs içerebilen programları kapatmanız, makro uygulamalarını da etkisiz hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi halde oyuna girmeniz mümkün olmayacaktır.

Eğer oyundan yasaklandığınızı belirten bir hata alıyorsanız da PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyunundaki deneyiminiz sonlanmıştır demektir; oyunun geliştiricileri, hesabınızı yasaklamıştır. Bu yasak değişebiliyor. Oyunculara bezen senelik, bazen aylık, bazen haftalık, bazen de günlük yasaklamalar verilebiliyor. Ayrıca, bu oyunda donanım yasağı da alabilmek mümkün. Eğer donanım yasağı alırsanız, o bilgisayardan artık bu oyuna hiçbir şekilde giriş yapamayacaksınız demektir.

Son olarak işin içine bir de, “Yetkisiz Cihaz” tipinde hata giriyor. Eğer sizler oyunu başlatırken bu hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızda bir makro uygulaması açık kalmış demektir. Oyuna girebilmek için de o makro uygulamasını kapatmanız gerekiyor. Aksi halde oyundan uzaklaştırılabiliyorsunuz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir