Birçok oyuncu artık AMD ve NVIDIA cephelerinden yeni nesil kartları beklemeye başladı. Bu konuda AMD tarafı oldukça sessizdi ama NVIDIA tarafından sürekli yeni nesil kartlar hakkında bilgiler sızdırılıyordu. Hatta bu kartların Ağustos 2018 içerisinde tanıtılacağı da söyleniyordu. Öyle ki, bahsetmiş olduğumuz şirket de 20 Ağustos 2018 tarihinde yapacağı bir konuşmayı duyurmuştu. Herkes bu konuşma ile yeni nesil kartların geleceğini düşünüyordu. Fakat bugün bahsettiğimiz o konuşma iptal edildi.

NVIDIA GeForce GTX 1180

Peki, NVIDIA ne zaman gösterecek bu ekran kartlarını?

Bahsettiğimiz bu konuşma Hot Chips 2018 sırasında gerçekleşecekti, konuşmayı şirketin patronu yapacaktı ve garanti olarak da yeni nesil ekran kartlarından bahsedilecekti. Bu durum kesindi. Turing kod adını taşıyacak olan bu yeni ekran kartları, ne yazık ki beklenilenden daha geç bir tarihte gösterilebilir, hatta piyasaya çıkabilir. Çünkü şirket, 20 Ağustos 2018 tarihindeki konuşmasını iptal etti ve şimdi de ekip, Hot Chips 2018 etkinliğine hiçbir şekilde katılmayı düşünmüyor.

Real-Time Ray Tracing ve HDMI 2.1 destekleri ile gelmesi beklenen Turing kod adlı bu yeni nesil ekran kartlarının şimdi bir bilinmezliğin içine düşmesi, belki de bilinçli olarak yapılmış bir şeydir. Ekip, yeni nesil ekran kartlarını hazırlamaya başladığı zaman şimdiki nesil kartların satışı az da olsa düşebiliyor. Bu yüzden şirket de yeni nesil kartları tamamen bir sürpriz olarak sunup; bu zamana kadar da yeterince şimdiki nesil kart satmayı deneyebilir. Bizim en iyi tahminimiz ne yazık ki bu efendim.

Etiketler:

,