VG247 ekibi ile iletişime geçen Hitman 2 oyununun geliştirici ekibi, bu oyun hakkında bazı ilginç bilgiler sundu. Dilerseniz yazımızın girişini çok fazla uzatmayalım ve direkt olarak oyun hakkında verilen yeni bilgilere geçelim.

Hitman 2

Hitman 2 hakkında daha fazla bilgi var elimizde

Dediğimiz gibi, bu açıklamalar oyunun geliştirici ekibi olan IO Interactive tarafından verildi. IO Interactive ekibinin bir sözcüsü, yaptığı açıklamalarda oyunun 6 farklı bölge ile çıkışını yapacağını söyledi. Tabii 6 farklı bölge demek, oyunda 6 görevin olacağı anlamına gelmiyor. Ekibin söylediğine göre bir bölgede, 1’den fazla görev olabilecek. Bu görevler arasında ana senaryo görevleri, Escalation Contracts, Player Created Contracts, Elusive Targets ve çok daha fazlası bulunuyor.

Tüm bunların haricinde, Hitman 2 içerisinde bulunacak olan kameralar hakkında da bazı açıklamalar yapıldı. Şimdi, geçmişteki oyunlarda bu kameralar birçok oyuncunun canını sıkıyordu. Oyuncuları minicik bir kamera tespit edebiliyordu ve sonra oyuncu, eğer tamamen gizlilik içerisinde olmak istiyorsa, o kayıtları yok etmeliydi. Bundan kaçmak oldukça zordu. Fakat serinin yeni oyununda bu değişecek çünkü artık bu kameraların hangi alanları kapsadığını rahatlıkla görebileceğiz.

Son olarak, Opportunities sisteminin de bu oyunda olacağını öğrendik. En son karşımıza HITMAN oyunu ile çıkan Opportunities, bu oyun içerisinde de kendisini belli edecek. Oyuncular, Opportunities ile hedeflerini öldürmenin farklı yollarını keşfedebilecek. Tabii bazı oyuncular, bu özelliği kolay bir yol olarak görünebilir. Bu yüzden geliştirici ekip, oyunculara bu özelliği kapatma şansı veya Opportunities özelliğini biraz kısma ayarı verecek.