Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

FIFA 20 ile gelecek olan yeni oynanış mekanikleri açıklandı

FIFA 20 yine muhtemelen birkaç gün sonra adını unutacağınız, havalı isimli sistemler ile oyuncuların karşısına çıkıyor.

Geçen gün duyurulmuş olan FIFA 20, Volta isimli yeni oyun modu ile ilgi çekiyordu. Yine de birçok oyuncu, bu oyun ile oynanışta nelerin değiştiğini merak ediyordu. Bugün ise EA, bir açıklama yaparak bu oyunun oynanış kısmında nelerin değiştiğini, nelerin eklendiğini ve nelerin iyileştirildiğini açıkladı.

FIFA 20

FIFA 20, yine bolca yeni sistem ile desteklenecek

Yapılan açıklamalara göre bu video oyunu ile oyunculara yepyeni bir temel oynanış sistemi olan Authentic Game Flow sunulacak. Bu sistem ile oyun çok daha doğal bir şekilde ilerleyecek. Authentic Game Flow haricinde, oyuncuların kontrol edebildiği Decisive Moments sistemi de iyileştirilecek.

FIFA 20 oyununda ayrıca iyileştirilmiş bir Ball Physics System bulunacak. Bu sistem, tüm oynanışı genel olarak çok daha iyi bir hale getirecek. Oyuncular, özellikle iyileştirilmiş Ball Physics System ve Authentic Game Flow ile gerçek hayata daha yakın bir futbol deneyimi yaşayabilecek. Peki, nedir bu Authentic Game Flow?

EA tarafından yapılan açıklamalara göre Authentic Game Flow, en çok yapay zekayı etkileyecek. Bu sistem sayesinde yapay zeka; zamanı, boşlukları, alanları ve pozisyonları çok daha iyi bir şekilde anlayabilecek. Dynamic One-on-Ones, AI Defending ve Natural Player Motion sistemleri ile yapay zeka, çok daha gerçekçi olacak.

Dynamic One-on-Ones sayesinde çok daha gerçekçi bire bir anlar yaşanacak. AI Defending sayesinde ise yapay zeka, defans sırasında alacağı pozisyonu çok daha iyi bir şekilde belirleyebilecek. Natural Player Motion ise adından da anlayabileceğiniz gibi çok daha doğal hareket ettirebilecek oyuncuları.

Bu oyunda top fiziği de iyileştirilmiş olacak

İyileştirilmiş olan Decisive Moments ise Strafe Dribbling, Controlled Tackling, Set Piece Refresh ve Composed Finishing sistemleri ile iyileştirilecek. Strafe Dribbling, oyuncuların ve yapay zekanın atak anlarındaki oynanışını iyileştirecek. Controlled Tackling ise Active Touch System ögesini kullanarak, çok daha temiz çalımlara yol açacak.

Set Piece Refresh ise oldukça basit bir şekilde serbest vuruş ve penaltı anlarını iyileştirilecek. Composed Finishing sayesinde ise bitirici vuruşlar iyileştirilmiş olacak. Football Informed Motion ve New Shot Trajectories sistemleri sayesinde de top kontrolü, hiç olmadığı kadar gerçekçi olacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir