5 Şubat 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olan XCOM 2, bu hafta sonu ücretsiz olarak oynanabilecek. Xbox Wire editörlerinden olan Mike Nelson tarafından yapılan açıklamaya göre, bu oyunu Xbox One üzerinde ücretsiz bir şekilde oynayabilmeniz için ne yazık ki Xbox Live Gold üyesi olmanız gerekecek. Eğer bu abonelik sistemine üye değilseniz, oyun sizlere ücretli olarak görünecek. 3 Mayıs 2018 ile 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında ücretsiz olarak oynanabilecek olan bu video oyunu, ayrıca indirimli bir fiyat ile de satılacak.

XCOM 2

XCOM 2 ile ücretsiz hafta sonu etkinlikleri

İndirimler dahilinde XCOM 2 ve aynı oyunun Digital Deluxe sürümü Microsoft Store üzerinde %67 indirim ile satılacak. Oyunun War of the Chosen isimli paketi ise %27 değerinde bir indirim ile yine mağaza üzerinde oyunculara sunulacak. Eğer sizler de Xbox Live Gold üyesi iseniz, bu oyuna ücretsiz olarak Xbox Live Gold Dashboard veya Microsoft Store üzerinden erişebilirsiniz. Sadece indirimlerden yararlanmak istiyorsanız da, Microsoft Store sizleri bekliyor demektir.

Firaxis Games, Feral Interactive ekipleri tarafından Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilmiş olan bu video oyunu, temelinde bir RTS. Yani, gerçek zamanlı strateji oyunu. Eğer sizler de RTS tipi video oyunlarından hoşlanıyorsanız, bu fırsatı kesinlikle kaçırmamanızı öneriyoruz. Çünkü bu oyun, çıkışı ile birlikte birçok olumlu yorum almıştı. Öyle ki, oyunun ortalama inceleme puanı, Steam üzerinde Çok Olumlu olarak görünüyor. Microsoft Store üzerinde ise ne yazık ki herhangi bir değerlendirme bulunmuyor.

Etiketler: