Geliştirdikleri; Painkiller: Hell & Damnation ve Get Even gibi video oyunlarıyla tanınan The Farm 51 ekibinden, yepyeni bir çoklu oyunculu FPS oyunu geliyor. Oyunun temasının, doğrudan ismine işlendiğini gördüğümüz World War 3; eğer bir erteleme olmazsa, 2018 senesinin sonbahar aylarında, Steam platformu üzerinden çıkışını gerçekleştirecek. Mücadeleci bir oynanış yapısına sahne olacak oyunda; küresel çatışmalarda yer alacağımız belirtiliyor. Ayrıca bu yeni FPS oyununda; ulusal silahlı kuvvetler, gerçek konumlar, tam vücut özellikleri ve çok yönlü bir kişiselleştirme sisteminin de bulunacağını belirterek haberimizin detayları için ilerleyen satırlarımıza geçelim.

World War 3

Oyunun resmi internet sitesinde yazılan bilgilere baktığımızda oyunda; gerçek savaş stratejilerinden esinlenilerek hazırlanan taktikler vasıtasıyla, modern ve gerçekçi bir savaş deneyimi sunulmasının planlandığını öğreniyoruz. Bu heyecanlı mücadeleyi gerçekleştirmek için de oyunda iki farklı oyun modu olduğu bildiriliyor. Bu oyun modlarından birincisi olan Warzone; ekip çalışması odaklı, piyade ve zırhlı birimlerle oynanabilen, eğlenceli bir oynanış vaat ediyor. Bir diğer oyun modu olan Recon ise; daha çok taktik odaklı yönüyle ön plana çıkıyor. Racon oyun modunda oyuncuların amacı, hayatta kalmak ve düşman topraklarındaki yüksek hedefleri yakalamak olacak. Geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamada; bu oyun modlarıyla birlikte oyunun, modern savaşın gerçek hissini sunmayı amaçlayan tutarlı bir oynanış deneyimini hedeflediği bilgisi yer alıyor.

World War 3 ile atılan her adım, genel savaşı etkileyecek

Yayımlanan videodan da görüleceği üzere World War 3, pek çok farklı mekanı oyuncularla buluşturmaya hazırlanıyor. Savaş deneyimini daha gerçekçi kılmak amacıyla, şehir içi alanların kullanıldığı bilgisini de alıyoruz. Videoya ve açıklamalara baktığımızda, oyunda; Varşova, Berlin ve Moskova sokakları gibi gerçek yaşam alanlarının bulunduğunu görüyoruz. Açıklamalarda, bu gerçek yaşam alanlarının; oyun için gerçekleriyle karşılaştırılarak, ayrıntılı bir biçimde yeniden oluşturulduğu ifade ediliyor.

Oyuncuların performanslarına göre oyun içi kaynaklarla ödüllendirilecekleri World War 3 oyununda, savaşanlardan kazanılacak oyun içi puanların, o sırada gerçekleşen büyük dünya savaşının kaderini etkileyeceği bilgisini de verelim. Yani, her bir mücadeledeki öldürme, araç imha etme, her atılan mermi, her bir mücadele başarısı, tüm dünyayı kapsayan savaşın gidişatını etkileyebilecek. Giriş kısmında da belirttiğimiz gibi, oyunun Steam platformu için 2018 sonbaharında çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Etiketler: