İlk olarak The Game Awards 2017 etkinliğinde duyurulan World War Z isimli video oyununun yeni sinematik oynanış videosu yayımlandı. Yayımlanan bu videodan anlıyoruz ki harabelerle kaplı yeryüzünde, zombi salgınına karşı direneceğimiz oyunda yalnız olmayacağız. Çünkü bu video oyunu, dört kişiye kadar destek sağlayan bir eşli oyuncu modu sunacak oyunculara. Oyuncular da bu oyunu PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynayabilecek.

World War Z

Bir film oyunu olan World War Z, oyuncuları mutlu edebilecek mi?

Grafik açısından, gördüklerimizin bizi memnun ettiğini söyleyebiliriz. Yine de gözümüze çarpan birkaç pürüz olduğunu söylemek mümkün. Tabii bu pürüzleri, oyundaki zombilerin yoğunluğuna bakarak unutabiliriz. Oldukça sakin, sessiz ve soğuk bir atmosfere sahip olan bu kıyamet sonrası dünyada, yüzlerce zombi ile karşılaştığımız anlar da olacağını ve haliyle hareketli dakikaların da bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Hem yakın, hem de uzak dövüş elementleri barındıracak olan oyun, gördüğümüz kadarıyla yapay zekasıyla da oyuncuyu mutlu edecek. Çoğu oyuncu için başlı başına büyük bir problem olan düşmanlarımızın tek tek saldırması, World War Z’de olmayacak gibi gözüküyor. Bu da oyunu rakiplerinden öne çıkartan bir faktör.

Muhtemelen dört ana karaktere sahip olacak olan oyunda, zombilerin de tek düze olmayacağını ve aralarında güç farklılıkları olacağını görmek mümkün. Önümüzdeki günlerde oyun hakkında çıkacak yeni haberlerden haberdar olmak için bizi takipte kalın. Dilerseniz World War Z oyununun sinematik oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler: