PC oyuncuları, yaklaşmakta olan Steam Yaz İndirimleri 2018’i merak ve heyecan içerisinde beklerken, Valve ekibinin de teknik anlamda boş durmadığını görüyoruz. Firmanın karşılaştığı en büyük ambargolardan birisi kalkmak üzere. Steam platformunun, Çin piyasasına taşınması için büyük bir adım atıldı. İçeriğimizde bu habere dair yapılan anlaşmadaki isimlerle birlikte, bir yeniliğin bilgisini daha vereceğiz. Bu yeniliğin başlığının da Yeni Steam sohbet servisi olduğunu söyleyelim ve dilerseniz detaylarımız için haberimize devam edelim.

Yaz indirimleri yaklaşırken Steam cephesinde yeni gelişmeler var

Steam, oyuncuların işlerini kolaylaştırıcı adımlar atıyor

Öncelikle ülkemiz için önemli olan kısımdan başlayalım. Resmi sayfada yayımlanan açıklamalara baktığımızda, Yeni sohbet özelliklerinin hazırlık aşamasının tamamlandığını ve beta sürecinin başladığını görüyoruz. Dileyen her kullanıcının, beta sürecini deneyimleyebileceğini belirtelim. Bu yeni sohbet servisi ve arkadaş seçenekleri sayesinde, oyun oynarken gerçekleşecek sohbet aktivitelerini kullanışlı bir halde sunacak. Bu yeni özellik sayesinde ekleneceklere de tek tek bir göz atalım.

Arkadaş listesi güncellemeleri ile birlikte; artık arkadaş listelerinde bir favoriler seçeneği bulunacak. Bu seçenek sayesinde; dileyen oyuncular, kolayca istedikleri kişilere, gruplara ve sohbet kanallarına ulaşım sağlayabilecekler. Bu özelliğin en üst sekmesinde yer alan kısımda, arkadaşların hangi oyunda oldukları da görüleceğinden, oyunculara oyun seçme konusunda yol gösterilecek. Öte yandan artık arkadaş listelerinde, grup sohbetlerine ayrılmış özel bir alan bulunacak ve bu alana kolayca katılım yapılabilecek.

Tüm bu yeniliklerle birlikte Steam üzerindeki sesli sohbet servisinin de büyük ölçüde yenilendiğini belirtelim. Bundan böyle tek hamleyle, oyun oynamaya başlanmadan önce sesli sohbet etkinliği, katılacak kişiler gibi özellikleri düzenlenebilecek. Ayrıca gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte arkadaşlarına ve sohbet alanlarına erişimi mümkün kılan yeni görünmezlik modunun ekleneceğini de ekleyelim. Tüm bu özellikleri deneyimlemek isteyen okurlarımızın buraya tıklamaları ve gösterilen yolu izlemeleri yeterli olacaktır.

İçeriğimizin giriş kısmında belirttiğimiz bir diğer yenilikten daha bahsetmeden geçmeyelim. Uzun süredir aşılamayan ambargonun kalktığı ve Çin pazarına girilmek için büyük bir adım atıldığı, Valve’ın resmi Twitter bildiri hesabı tarafından paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre; Valve ve Perfect World firmaları, Steam China platformunu duyurdular. Bu iş birliğiyle birlikte Çin pazarına da giriş sağlanması adına büyük bir adımın atıldığını söyleyelim. Bahsettiğimiz Twitter paylaşımını, hemen alt kısımda görebilirsiniz.

Etiketler: