Bir Battle Royale oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, yeni haritasıyla aksiyonu bir kat daha yukarı taşımak üzere yola çıkmıştı. Önceleri Savage kod adıyla lanse edilen yeni oyun haritası Sanhok; boyutu dışında, başka bir içeriğiyle gündeme geldi. Diğer haritalara göre oldukça küçük tasarlanan ve test sunucuları vasıtasıyla deneyimlenen yeni haritada, bazı sürpriz objeler keşfedildi. Küçük altın sandık şeklindeki bu objelerin, bu yeni PUBG haritasının tüm kullanıcılara açıldığı süreç boyunca rastlanıldığı ortaya çıktı. Haritanın ve bu tuhaf sürprizleri hakkında bilinenleri, haberimizde bulabilirsiniz.

PUBG

PUBG içerisinde ilginç bir etkinlik başlayabilir 

Küçük altın sandıklar, bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedildi. Henüz test dönemindeki yeni harita Sanhok’un kuytu köşelerinde, şans eseri bu altın kutucuklara rastlandı. Yalnızca bu altın kutucuklara rastlamakla kalmayan Reddit kullanıcısı, yukarıdaki resimde görüldüğü üzere, bu nesnelere ait görselleri paylaştı. Bu kutuların bir tanesinin, Bootcamp Alpha yakınlarındaki kaya oluşumlarının arkasına gizlendiği bilgisi verildi. Rastlanan diğer altın kutucuğun ise; Sanhok haritasında bulunan harabelerin kuzeydoğu kısmındaki ağaçlık alanda, bir başka değişle o bölgedeki ormanın içerisine gizlendiği ifade edildi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları, haydi gidip altınları toplayayım diyecekse, onlara iki adat farklı nedenli kötü haberimiz var. Bir tanesi; Sanhok haritasına dair test sunucuları kapatılmış durumda. Bir diğer ve daha da önemli üzücü durum ise; bu objelerle hiçbir şekilde, oyuncular tarafından etkileşime geçilemiyor. Yani görüp de, ne güzelmiş alayın bari, diyemiyorsunuz. Bu küçük altın kutucuklar; yalnızca görünmekle kalıyor ve ne gibi etkileri olduğu bilinmiyor. Tabii bu durumun, henüz tamamlanmamış bir test haritasında rastlandığını hatırlatalım. Bir diğer test döneminde ya da harita tamamen aktif olduğunda, küçük kutuların ne işe yaradığı sorusu, muhtemelen yanıt bulacaktır.

Ayrıca belirtelim; PUBG isimli bu oyuna yeni eklenecek Sanhok haritası diğer 8×8 kilometre boyutundaki haritalardan farklı olarak, 4×4 kilometrelik bir alana kurulmak üzere tasarlandı. Haritanın hala geliştirme aşamasında olduğunu, son test sunucusu etkinliğinde, bu haritanın gizli bölgelerinin de açıldığını ekleyelim. Oyundaki mücadeleyi bir kat daha arttırmak üzere, daha dar bir alanda yapılacak mücadeleleri hedefleyen Sunhok haritasındaki gizemli unsurlar, belirttiğimiz üzere, ilerleyen günlerde çözülecektir.

Etiketler: