Bilgisayarlarımızın en önemli parçalarından bir tanesi olan klavyelerimiz, Logitech G ile yine şenlenmeye hazırlanıyor olabilir. Çünkü bahsettiğimiz ekip, GX Blue mekanik tuş anahtarını ve G512 mekanik oyun klavyesini duyurdu. Dilerseniz öncelikle klavyeden bahsedelim. Yapılan açıklamalara göre oyuncular, bahsetmiş olduğumuz yeni klavye için Tactile, Linear ve yeni GX Blue isimli üç farklı tuş anahtarını seçebiliyor. Bu sayede hem ekibin kataloğu genişliyor, hem de oyunculara daha fazla seçenek sunulmuş oluyor.

Logitech G G512

Logitech G, oyuncular için kaliteli ürünler sunmaya devam ediyor

Dilerseniz şimdi tuş anahtarlarını sizlere açıklayalım. Öncelikle Tactile: Bu tuş anahtarı doğrudan geri bildirim tercih eden oyuncular için vuruş sırasında yumuşak bir dokunsal geri bildirim sağlıyor. Bir diğer tuş anahtarı olan Linear ise pürüzsüz bir tuş vuruşu sağlıyor. Peki, üçüncü ve yeni olan takım ne yapıyor? Yeni GX Blue tuş anahtarı ise harekete geçirme sırasındaki, “klik” sesiyle birlikte, duyulabilen ve hissedilebilen enerjik bir geri bildirim sunuyor. Bu üç farklı geri bildirim tipi sayesinde oyuncular, kendi amaçlarına uygun en iyi tuş anahtarını seçebiliyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi LIGHTSYNC teknolojisi ile birlikte gelen G512 mekanik oyun klavyesi, üzerinde 4 farklı aydınlatma noktası bulunduruyor ve Logitech Gaming Software sayesinde bu noktalar milyonlarca farklı renk ile özelleştirilebiliyor. Ayrıca oyuncular bu renklere farklı animasyonlar ve ışıklar da ekleyebiliyor. Bahsetmiş olduğumuz mekanik oyun klavyesi alüminyum 5052 malzemesiyle üretiliyor ve %100 güç verimliliğine sahip entegre USB 2.0 bağlantı noktası ve Carbon renk seçeneğiyle kullanıcılara mükemmel bir oyun tecrübesi sunuyor.

Bu konu hakkında Logitech Gaming Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ujesh Desai de bir açıklama yaptı ve kendisi,  “Oyuncular artık Logitech G512 ve G513 klavyelerimizdeki üç farklı mekanik tuş anahtarı seçeneğiyle, istedikleri deneyimi kusursuzca yaşayabiliyorlar.” dedi.

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster