Horizon: Zero Dawn ardından Dreams de PC için gelebilir

Sadece Horizon: Zero Dawn ve Dreams değil, daha fazla PlayStation oyunu PC için çıkacak gibi görünüyor.

Geride bıraktığımız saatlerde çok önemli bir olay yaşandı ve Kotaku ekibinden Jason Schreier, yeni bir rapor yayımladı ve bu rapora göre 2020 senesi içerisinde Horizon: Zero Dawn, PC için gelecekti. Bu önemli ismin raporu ardından Eurogamer ile çalışan Tom Phillips, Twitter üzerinden konu ile alakalı bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda ise Dreams isimli oyunun da PC için gelebileceğine dair bir işaret bulunuyordu. Ayrıca, bu oyunlardan daha fazlası da PC için gelmeye hazırlanıyordu.

Horizon: Zero Dawn ardından Dreams de PC için gelebilir

Dreams ve Horizon: Zero Dawn, PC için gelecek gibi görünüyor

Tom Phillips, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Horizon: Zero Dawn oyununu başka yapıtlar da takip edecek. Bu oyunları anlayabilmek için çok da hayal kurmanıza gerek yok.” dedi. Buradaki hayal kelimesi, tabii ki İngilizce’de, “Dream” olarak geçiyor ve Tom Phillips de bu kelimeyi kullanırken, ilk harfini büyük yazıyor. Bu da demek bize ve dünya üzerindeki diğer tüm insanlara göre Dreams oyununa yapılan bir gönderme. Bu oyun, 14 Şubat 2020 tarihinde PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek.

Tom Phillips tarafından yapılan bu paylaşım haricinde, Horizon: Zero Dawn oyununun PC için geleceğini belirten Jason Schreier de Twitter üzerinden bir yorum yaptı. Jason Schreier da aynı şekilde, bahsi geçen oyunun son olmayacağını, Sony şirketinin PC tarafına daha fazla oyun taşıyacağını söyledi. Bu durum da tahmin edebileceğiniz gibi birçok oyuncuyu heyecanlandırdı. Acaba Sony, tüm bu oyunları PC tarafına nasıl getirecek, kendilerine ait bir platform mu oluşturacaklar dersiniz efendim?

Haberimizi sonlandırmadan önce Tom Phillips tarafından yapılan bir başka açıklamayı da belirtmek isteriz. Dreams ile alakalı yapılan paylaşımda Tom Phillips, Microsoft şirketinin Nintendo Switch ile çok ilgili olduğunu belirtti. Bu şirket, halihazırda birinci parti oyunlarını PC için piyasaya sürüyor ve bu ilgiye göre şirket, yakında Nintendo Switch konsoluna uygun olan oyunlarını da bahsi geçen konsola geçirmeye başlayacak. Bu oyunlar da muhtemelen Cuphead tarzı yapıtlar olacaktır diye düşünüyoruz.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
1 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Yusif Bayramli
Üye
Yusif Bayramli

Bu Son Çıkan Haberlerden sonra Sony gidipde God of war, Uncharted, The last of Us gbi serileri pc’ye çıkartırsa hiç şaşırmam.