Simülasyon türündeki yarış serilerinin öncülerinden olan Gran Turismo, bu sefer karşımıza 20 yıllık mazisi boyunca elde ettiği satış rakamları ile çıktı. İlk PlayStation konsolundan itibaren hayatımıza giren ve geliştirilmeye devam edilen oyunun, dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi olduğu biliniyordu. Yarışlardaki gerçekçi dinamikleri ve gözleri açık bırakacak çeşitlilikteki araç sayısıyla, adından söz ettirmeyi başaran video oyunlarının açıklanan toplam satış rakamlarıyla, bu hayran kitlesi yoğunluğu daha net anlaşabiliyor. Dilerseniz haberimizde, toplam satış rakamlarını ve geliştirici ekip tarafında bu rakamlar hakkında yapılan yorumları ve beklentileri okuyabilirsiniz.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo, 20 yılda 80,4 milyon adet sattı

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklamalara göre PlayStation 1 için 1997 senesinde çıkışını gerçekleştiren ilk Gran Turismo oyunundan itibaren 80,4 milyon adet satış rakamı elde edildiğini öğreniyoruz bu serinin. Son olarak 17 Ekim 2017 tarihinde çıkan Gran Turismo SPORT oyununun satışlarının da dahil edildiği rakamlara baktığımızda, serinin 20 koca seneyi devirdiğini ve gayet tatmin edici satış rakamları elde ettiğini görebiliyoruz. Bu oyun serisinin, yalnızca Sony markası altındaki PlayStation oyun konsollarına çıktığını da hatırlatmak gerekiyor. Yani PC ve diğer platformlarda çıkışı gerçekleştirilmeden bu rakamı yakalamak gerçekten takdiri hak ediyor.

Serinin 20 yıllık satış rakamlarının bildirilmesiyle; geliştirici ekibin en önemli ismi Kazunori Yamauchi, bazı açıklamalarda bulundu. 20 yıllık serinin satış rakamlarının, kendisini oldukça mutlu ettiğini ifade eden Kazunori Yamauchi; serinin hayranlarına ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Ünlü oyun geliştiricisinin bir başka teşekkür ettiği kitle ise otomobil üreticileriydi. Ayrıca Kazunori Yamauchi; seriye yeni oyunlar katmak, insanları eğlendirmek ve en üst düzeyde heyecanı sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster