Şu an oyuncular PlayStation 4 platformunda Driveclub ve Gran Turismo Sport oyunları ile eğleniyor olabilir ama gerçek yarış simülasyonu sevenler, büyük bir merakla Gran Turismo 7 oyununu bekliyor. Bugün ise ilginç bir gelişme yaşandı ve oldukça ünlü ve büyük bir video oyunu satış mağazası olan GameStop, Gran Turismo 7 oyununu kutulu bir şekilde ön siparişe açtı. Dilerseniz bu durumun görseline hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz.

Gran Turismo 7

Şimdi, öncelikle Gran Turismo 7 oyununun piyasaya çıkacağı biliniyordu. Oyunun geliştirici ekibi, bu oyun hakkında daha önce açıklamalar yapmıştı. Buna rağmen, kimse bu oyunu PlayStation 4 için beklemiyordu. Bu oyun, muhtemelen PlayStation 5 konsolunun çıkış oyunu olacaktı. Fakat şimdi bu oyunun ön siparişe açılmış olması, ortaya yepyeni bir ihtimali daha getiriyor: Gran Turismo 7 muhtemelen E3 2018 sırasında duyurulacak ve bu sene içerisinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için piyasaya sürülecek.

Gran Turismo 7 hakkında daha fazla detay var aslında

Bahsetmiş olduğumuz oyunun bu sene çıkacak olması, aslında bizim tahminimiz. Çünkü GameStop çalışanının söylediğine göre, bu oyun Nisan 2019 içerisinde piyasaya sürülecek. Yani günümüzden neredeyse 1 sene sonra. İşte tam da bu noktada işler biraz karışıyor çünkü GameStop ekibinin, bir video oyununun çıkmasına 1 yıl kala, o oyunu kutulu bir şekilde mağazalarında yer vermesi oldukça ilginç. Bu konuda ilginç olan bir şey daha var ki, GameStop çalışanının dediğine göre oyunun koleksiyoncu sürümü de yakında ön siparişe sunulacak ve bu sürümün içerisinde de gerçek bir yarışçı kaskı bulunacak. Yine bir oyunun çıkmasına 1 sene varken koleksiyoncu sürümünün finalleştirilmiş olması ilginç geliyor bizlere.

Son olarak, tüm bunların birer söylenti olduğunu sakın unutmayınız. Eğer ortada gerçekten böyle bir video oyunu varsa, duyurusunu mutlaka E3 2018 sırasında alacağız. Bizce doğru değil ama oyunun çıkış tarihi Nisan 2019 ise, bahsettiğimiz duyuru PlayStation Experience 2018 sırasında da yapılabilir. E3 2018, 12 Haziran 2018 ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. PlayStation Experience 2018 ise Aralık 2018 başlarında gerçekleştirilecek.

Etiketler: