eFootball Pro Evolution Soccer, Atalanta BC ile özel bir anlaşma imzaladı

eFootball Pro Evolution Soccer, İtalya liginden en önemli takımlarla anlaşmalar sağlamaya devam ediyor.

Konami, bugün yaptığı yeni bir açıklamada, İtalya ligini üçüncü sırada tamamlayan ve ülkenin en iyi futbol kulüplerinden biri olan Atalanta BC ile eFootball PES serisi üzerinden uzun soluklu bir partnerlik anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Resmi futbol oyunu partneri olarak Konami, Atalanta BC tarafının logo ve formalarını 2021/2022 sezonunun futbol dünyasında başlamasıyla gerçek zamanlı futbol oyunlarında kullanabilecek. Yani, bu futbol takımı artık eFootball Pro Evolution Soccer serisine özel olacak ve kendisini bu senenin yeni oyununda görebileceğiz.

eFootball PES

Konami şirketinin başkanı olan Naoki Morita, konuyla ilgili duygularını, “Bir yandan eFootball Pro Evolution Soccer serisinin geleceğiyle ilgili yepyeni duyuruların hazırlıkları sürerken, Avrupa futbolunun parlayan yıldızı Atalanta BC ile gerçekleşen bu çok özel iş birliğini duyurmaktan dolayı çok mutluyum. Partner kulüplerimizle omuz omuza ilerlemeye tüm dünyadan futbolseverlere keyifli oyunlar sunabilmek adına çok önem veriyoruz.” şeklinde aktardı.

Atalanta BC tarafının CEO pozisyonunda yer alan Luca Percassi ise partnerlikle ilgili düşüncelerini, “Konami şirketi ile yaptığımız anlaşmayı duyurmaktan dolayı mutluyuz. Konami öylesine büyük ve uluslararası bir marka ki sadece marka ismini telaffuz etmek yeterli. Bu işbirliği Atalanta BC markasının ve futbol takımının büyümesinde çok önemli bir aşamayı işaret ediyor.” şeklinde paylaştı.

Italya’nın Bergamo şehrinden bir takım olan Atalanta BC, 60 yıldır ülkenin en iyi liglerinde top koşturmakta ve Avrupa çapında oldukça sağlam bir hayran kitlesine sahip. Takım son iki sezondur Avrupa’nın en prestijli turnuvalarında son 16’da yer almayı başardı. Konami şirketinin eFootball PES serisi için yaptığı bu yeni iş birliği duyurusu, daha önce İtalyan Futbol Federasyonu, AS Roma ve SS Lazio gibi İtalyan futbolunun önde gelen kurum ve kulüpleriyle gerçekleşmiş anlaşmaların devamı niteliğinde.