eFootball Pro Evolution Soccer serisi için SSC Napoli ile önemli bir anlaşma yapıldı

Konami, AS Roma ve SS Lazio ardından İtalya'dan lisanslar almaya devam ediyor.

Konami, bugün yaptığı açıklamada şirketin İtalya’nın en iyi futbol kulüplerinden biri olan SSC Napoli ile uzun soluklu bir partnerlik anlaşması imzaladığını açıkladı. Resmi Futbol Oyunu Partnerliği, gerçek dünyada 2021/2022 futbol sezonunun başlamasıyla start verecek ve çeşitli pazarlama haklarını da beraberinde getirecek. 2022/2023 futbol sezonundan itibaren ise eFootball Pro Evolution Soccer veya kısa adı ile eFootball PES serisi, bahsi geçen takımın tamamen lisanslı bir şekilde modellendiği yegâne gerçek zamanlı futbol simülasyonu olacak.

eFootball PES

eFootball PES, SSC Napoli tarafının lisansına özel bir şekilde sahip olacak

Konami, aynı zamanda SSC Napoli tarafının Resmi Spor Merkezi Partneri de olduklarını duyurdu. 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren sporcuların antrenmanlarını da yaptığı spor kompleksinin adı SSC Napoli Konami Training Center olacak ve hem oyuncular, hem de misafirlere açık bir oyun salonu içerecek. İtalya’nın en meşhur futbol kulüplerinden biri olan SSC Napoli, 95 yıl önce kuruldu ve kurulduğu günden bu yana da ülkenin en iyi liginde birçok başarıya imza attı. Konami tarafının eFootball Pro Evolution Soccer için yaptığı bu yeni iş birliği duyurusu, daha önce İtalyan Futbol Federasyonu, AS Roma ve SS Lazio gibi İtalyan futbolunun önde gelen kurum ve kulüpleriyle gerçekleşmiş anlaşmaların devamı niteliğinde.

Konami şirketinin başkanı olan Naoki Morita ise konu hakkında, “Şirketlerimiz arasında gerçekleşen bu yakın işbirliği sayesinde eFootball PES serisinin İtalyan futbolu söz konusu olduğunda bir numaralı video oyunu serisi olmasını hedefliyoruz. SSC Napoli tarafının şirketimiz ile böylesi bir partnerlik anlaşmasına imza atmasından dolayı onur duyuyoruz ve uzun vadeli planlarımıza inancımız sonsuz.” dedi.

SSC Napoli tarafının uluslararası gelişim müdürü olan Serena Salvione ise, “Konami gibi yenilikçi ve uluslararası bir markayla bu çok özel anlaşmayı imzaladığımız, ayrıca SSC Napoli taraftarlarına da benzersiz içerikler ve deneyimler sunacağımız için çok mutluyuz. Konami, kulübün spor kompleksinin isim haklarını alarak SSC Napoli markasıyla bağlarını daha da güçlendirdi. Bu partnerlik, son yıllarda Napoli’nin uluslararası bir marka haline gelme yolunda attığı adımların devamı niteliğinde.” dedi.