eFootball için Master League/Ana Lig modu ücretli olarak satılacak

Master League/Ana Lig haricindeki diğer çevrim dışı içerikler de ek paket olarak gelecek.

Pro Evolution Soccer serisi artık eFootball oldu. Bu yeni markanın ilk oyunu ise adeta bir platform gibi geliyor. Yani, oyuncular her sene yeni bir eFootball oyunu almayacak; bu sene piyasaya sürülen ilk oyun; hem ücretsiz olacak, hem de senelerce desteklenecek. Buna karşılık, oyunda mikro ödemeler ve ek paketler olacağı biliniyordu. Şimdi ise Konami, ek paketleri biraz daha detaylandırdı ve bu detaylarla birlikte oyunculara kötü haber verildi. Şirketin açıklamalarına göre bu oyun için Master League veya Türkçe adı ile Ana Lig isimli çok sevilen kariyer modu, ücretli bir ek paket olarak daha sonra çıkışını gerçekleştirecek.

eFootball

Konami tarafından yapılan açıklamalara göre eFootball için piyasaya sürülecek olan çevrim içi içeriklerin çoğunluğu ücretsiz olacak. Buna karşılık, Master League/Ana Lig ve diğer çevrim dışı içerikler ise ücretli ek paketler olarak sunulacak. Yani, bu ücretsiz oyunda, elektronik spor veya mikro ödeme dolu takım kurma modu haricinde bir şey yapmak isterseniz, öyle görünüyor ki ek paket satın almanız gerekecek. 1999 senesinden beri hayatımızda olan Master League/Ana Lig için tam olarak nasıl bir ücretlendirmenin yapılacağı açıklanmadı. Yine de oyun modunun kalitesine göre yüksek bir fiyat görebileceğimizi tahmin ediyoruz.

Bu sırada, eFootball için kış aylarına kadar yayımlanmış olan yol haritasında herhangi bir ek paket bulunmuyordu. Konami, henüz bu içeriklere öncelik tanımıyor olabilir ve hatta Master League/Ana Lig gibi kritik bir oyun modu, Mart 2022 dönemini ve hatta sonrasını bile hedefliyor olabilir. Yine de bunlar sadece birer tahmin. Konami, mikro ödemeler ve ek paketler hakkındaki gerekli açıklamaları, oyunun sonbahar ayındaki çıkışına daha yakın bir tarihte mutlaka yapacaktır. O zamana kadar beklemede kalmanızı öneriyoruz.