Twitter üzerindeki resmi Battlefield V hesabından oyuna ait yeni bir mod duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre bu oyun modunun adı Airborne. Bu modda takım arkadaşlarımız ile bir uçaktan, paraşütler ile atlıyoruz ve savaş alanına iniyoruz. Savaş alanına indikten sonra da düşman takımın ağır silahlarını yok etmeye çalışıyoruz. Eğer düşman takımda olursanız da, o ağır silahları korumanız gerekiyor. Sonucunda ise Battlefield 5 oyuncuları, karşı takımı mağlubiyete uğratabiliyor.

Battlefield 5

Battlefield 5, oyunculara yenilikler sunmaya devam edecek

Ayrıca yapılan bir başka açıklamaya göreyse, oyundaki her oyuncu sınıfının birbirinden farklı ilerleme ağacı olacak. Bu sayede oyuncular, kendi takımının ihtiyaçlarına uygun olarak en iyi sınıfı seçebilecek. Bu, Battlefield serisinde çok büyük bir yenilik sayılmaz ama Battlefield V içerisinde bu sistem çok daha önemli olacak gibi görünüyor.

Yapılan bir başka açıklamada ise Grand Operations modundan bahsedildi. Türkçe’de bu moda Büyük Operasyonlar da diyebiliriz. Sizlerin de aşağıdaki gönderilerden görebileceği gibi resmi Battlefield V hesabı, yaptığı bir paylaşımda Büyük Operasyonlar modunun, Battlefield 1 içerisindeki Operasyonlar modundan çok daha büyük olacağını söyledi. Bunu zaten oyun modunun ismine bakarak söyleyebilirdik ama açıklaması da iyidir.

Etiketler: