Battlefield V için Provence ve Lofoten Islands haritaları tanıtıldı

Battlefield V oyununa eklenecek olan yeni iki harita, EA tarafından detaylandırıldı.

Battlefield V oyununda bolca farklı harita bulunuyor. Bu haritaların bazıları; uzun mesafeli, bol araçlı savaşlara ev sahipliği yapabiliyor. Bazı haritalar ise daha küçük, daha Call of Duty oyununa benzer deneyimler sunuyor. İşte bugün de EA tarafından yapılan yeni açıklamalar ile Battlefield 5 oyununa eklenecek olan, iki küçük haritayı gördük. Bu haritaların adı Provence ve Lofoten Islands olarak açıklandı.

Battlefield 5

Battlefield 5 oyununa daha küçük haritalar geliyor

EA tarafından yayımlanan içerikte, topyekün tarzdaki piyade savaşını tercih eden oyuncular için tasarlanan Provence ve Lofoten Islands adlı haritalar tanıtıldı. Bu haritalardan ilki olan Provence; 1943 yılında işgal altındaki Fransa’da geçiyor. Bölgedeki Mihver baskısına rağmen, direniş birlikleri düşman hattının derinliklerine giren Müttefik RAF komando operasyonlarının desteğiyle gün geçtikçe güçleniyor.

EA tarafından anlatıldığına göre bir zamanlar yaşama sevinci ve gülücük saçan kaldırım taşlı dar sokaklar artık silah sesleri, yüksek sesle verilen emirler ve yaralıların çığlıklarıyla yankılanan bir mezarlığa dönüşmüş durumda. Hızlı ve kaos tarzında bir deneyim sunan bu harita, sadece piyadeleri desteklemekte. Bu haritada hem Squad Conquest, hem de Team Deathmatch oynayabileceksiniz.

Lofoten Islands ise 1941 baharının sonlarında Lofoten Adaları’nda geçiyor. Biraz da olsa Claymore Operasyonu konu alan bu haritanın hikayesinde ise İngiliz komando operasyonunun görevi, adada bulunan Mihverlerin elindeki önemli balık yağı fabrikalarını imha etmekti olarak geçiyor. Bu yağ, Almanya’ya gönderiliyor ve ağır patlayıcılar üretmek için gereken gliserini elde etmekte kullanılıyordu.

Açıklamalara göre bu haritada hem balık fabrikasında (ilk adada), hem de yakınlardaki köyde (ikinci adada) çatışma yaşanıyor. Haritada konumunuza bağlı olarak çeşitli oyun modlarını oynayabileceksiniz. Örneğin, köy adasında Team Deathmatch, diğer adadaki balık yağı fabrikasında da Squad Conquest oynanabiliyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir