Battlefield V birçok farklı nedenden ötürü eleştiriliyor. Bu eleştirilerin arasında da oyundaki kozmetik ögeler bulunuyor. Oyuncular, Battlefield 5 için yayımlanan videolardan gördüğü kadarı ile oyundaki kozmetik ögelerin, İkinci Dünya Savaşı ruhunu bozacağını düşünüyor. EA ve DICE ekipleri ise bu konuda bir açıklama yaptı ve oyundaki kozmetik ögelerin oyundaki ruhu bozmayacağını açıkladı. Eğer dilerseniz bu açıklamanın detaylarına hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz.

Battlefield 5

Battlefield 5 oyununun inandırıcı olması gerekiyor?

Bahsettiğimiz bu bilgiler, PC Gamer dergisinin Ağustos 2018 sayısında ortaya çıktı. DICE ekibinin yapımcısı olan Andreas Morrell, bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve oyundaki kozmetik ögelerin aslında döneme uygun olacağını söyledi. Bahsettiğimiz yapımcı, oyundaki her kozmetik ögenin inandırıcı olması gerektiğini savundu.

Yapılan açıklamalara göre DICE, bu konuda yoğun bir araştırma yapıyor ve bu araştırmalar sırasında da Mad Jack takma adlı Churchill isimli birisini buluyorlar. Bir İngiliz olan Mad Jack, oyunun Norveç temelli senaryo görevinde bulunuyor ve tabii ki gerçekte de böyle bir insan var. İşte bu insan, İkinci Dünya Savaşı sırasında kanıtlı bir şekilde kılıçla birisini öldürdü; bu yüzden DICE ekibi de bu yüzden oyuna kılıçları dahil etmiş. Aynı kişi gayda ile de kanıtlı bir öldürüme de sahip. Bu yüzden oyunda gayda bile olabilir.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, DICE ve EA, Battlefield V içerisindeki inandırıcılık için uğraşıyor ama bu inandırıcılığın oyunun ilk günü ile birinci yıl dönümü sırasında nasıl olduğunu gerçekten öğrenmek için can atıyoruz. Bakalım geliştirici ekip, yapmış olduğu bu açıklamaları oyunun ilk gününde uyguladığı gibi, birinci yıl dönümünde ve sonrasında da uygulayabilecek mi?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster