AMD ekibi, AMD Ryzen 7 işlemcilerinin ikinci neslini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay direkt olarak bu işlemcilerin birinci parti test sonuçları yayımlanmıştı. İşte şimdi de üçüncü parti AMD Ryzen 7 2700X işlemcilerinin performans testleri sonuçları yayımlandı. Şu anda ön siparişe açık olan bu ikinci nesil AMD Ryzen 7 işlemciler, 20 Nisan 2018 tarihinde piyasaya çıkacak ve bu işlemcilerin incelemeleri de 17 Nisan 2018 tarihinde yayımlanacaktı. Anlaşılan o ki, birileri ambargoyu erkenden kırmayı tercih etmiş.

AMD Ryzen 7 2700X

El Chapuzas Informatico isimli bir içerik üreticisi bahsettiğimiz ikinci nesil işlemcileri test etti. Bu test sırasında Promotory X470 ve MSI GeForce GTX 1070 Gaming Z kullanan El Chapuzas Informatico; Battlefield 1, DOOM, Resident Evil 7, Rise of the Tomb Raider ve Total War Warhammer 2 oyunlarını test etti. Bu test sonuçlarını zaten haberimizin devamından görebileceksiniz ama bizler bir özet geçelim.

Bu test sonuçlarına göre AMD Ryzen 7 2700X, 1080p çözünürlükte Intel i7 8700K işlemcileri ile benzer performans verebiliyor. Bu da gerçekten inanılmaz bir başarı. AMD ekibi her ne kadar bu işlemcinin, Intel i7 8700K işlemcisinden %10 daha yavaş olacağını belirtmiş olsa bile, El Chapuzas Informatico isimli içerik üreticisinin testlerine göre AMD Ryzen 7 2700X; Battlefield 1, Total War Warhammer 2 ve Resident Evil 7 oyunları, AMD ekibinin işlemcisinde daha hızlı çalışıyor. Diğer oyunlarda ise Intel ekibinin işlemcisi sadece %2 oranla daha hızlı çalışıyor.

AMD Ryzen 7 2700X testlerine daha yakından göz atalım

El Chapuzas Informatico tarafından yayımlanan testlere göre Battlefield 1 oyununda, 1080p çözünürlükte ve DX11 ile en iyi performansı Intel i5 8600K veriyor. İkinci sırada ise haberimize konu olan AMD işlemcisi bulunuyor. Oyun, Resident Evil 7 olduğunda ise yine aynı özelliklerde en iyi performans veren işlemci Intel i7 6700K oluyor. İkinci sırada ise yine AMD ekibinin ikinci nesil işlemcisi bulunuyor. Total War Warhammer 2 test edildiğinde ise AMD ekibinin işlemcisi üçüncü sıraya kadar düşüyor. Aynı performans Rise of the Tomb Raider oyununda da devam ediyor ve DOOM testinde ise AMD Ryzen 7 2700X artık dördüncü sıraya kadar düşüyor. Eğer dilerseniz tüm performans testleri sonuçlarına hemen aşağıdaki galerimizden sizler de göz atabilirsiniz.

Etiketler: