Xbox ve Konami, Gamescom 2021 için planlarını duyurdu

Gamescom 2021 için Xbox ve Konami haricinde çok daha fazla şirket ve Future Games Show 2021 etkinliği bile duyuruldu.

Ağustos 2021 döneminin sonlarına doğru gerçekleştirilecek olan Gamescom 2021, bu sefer oyuncuların karşısına büyük bir şekilde çıkacak gibi görünüyor. Mesela, Xbox tarafından gelen yeni bir açıklama aracılığı ile öğrenmiş olduk ki kendileri, yepyeni video oyunu gösterimleriyle bu etkinlikte yer alacak. Bahsi geçen marka; Xbox FanFest 2021, Gamescom 2021: Opening Night Live ve tabii ki Gamescom 2021 etkinliğinin kendisi ile oyuncuların karşısında olacak. Bu etkinlikler sırasında, markanın en büyük oyunlarına değinilecek. Henüz resmi bir açıklama yok ama Halo Infinite için çıkış tarihinin açıklanabileceği tahmin ediliyor.

Xbox ve Bethesda ile birlikte Gamescom 2021 etkinliğinde Konami tarafı da yer alacak. Etkinlik sırasında bu dev şirket, 2021 senesinin sonbahar döneminde piyasaya sürülecek olan eFootball ve Yu-Gi-Oh! Master Duel oyunları için gösterimler yapacak. Bu şirket de Gamescom 2021: Opening Night Live ve Gamescom 2021 etkinlikleri dahilinde oyunlarını gösterecek. Yalnız, açıklanmış olan bu iki oyundan daha fazlası gösterilecek mi, yoksa şirket sadece bu iki yapıta mı odaklanacak, henüz bilemiyoruz. Yine de birçok oyuncu, eFootball yapıtını büyük bir merakla bekliyor ve bu yüzden de alakalı gösterim oldukça büyük olabilir.

Xbox ve Konami, Gamescom 2021 için planlarını duyurdu

Gamescom 2021 etkinliğinin organizatörleri tarafından yapılan açıklamalara göre Xbox, Bethesda ve Konami şirketleri haricinde; Daedalic Entertainment, Frontier Developments, Mediatonic, Netmarble, Pearl Abyss ve Smilegate West tarafları da etkinlikte yer alacak. Bu da demek oluyor ki The Lord of the Rings: Gollum, Elite Dangerous, Fall Guys: Ultimate Knockout, Marvel: Future Revolutions ve Crimson Desert gibi oyunların gösterilme ihtimalleri var. Bu arada, etkinlikte tabii ki çok daha fazla şirket yer alacak. Adını geçirdiğimiz bu şirketlerin tamamı, katılımcı olacaklarını daha yeni duyurdu. Eskiden duyusu yapılan şirketlere bu yazımızda yer vermedik.

Gamescom 2021 ile alakalı olarak sizlere verebileceğimiz son haber de aslında Future Games Show 2021 hakkında. Evet, Future Games Show 2021 etkinliği şimdi de Gamescom 2021 için geri dönüyor. AMD tarafından desteklenen bu etkinliğin 26 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı. Bu etkinlik sırasında 40’dan fazla video oyunu gösterilecek; Frontier Developments, Team17, Koch Media ve Tripwire Interactive gibi şirketlere ev sahipliği yapılacak. Ana şova göre bu etkinlik sırasında daha ufak veya en azından pazarlama gücü daha düşük olan video oyunlarının gösterileceğini tahmin edebiliriz efendim.