Adından da anlayabileceğiniz gibi Üçüncü Dünya Savaşı temasını işleyecek olan World War 3 isimli bağımsız video oyunu, bugün yeni bilgilerle karşımıza çıktı. Bu bilgilere göre oyun şu sıralar Unreal Engine 4 isimli oyun motoru ile geliştirilmekte. Tabii oyun sadece PC platformuna çıkacağı için, geliştirici ekibin Unreal Engine 4 motorunun tüm nimetlerinden yararlanabileceğini düşünüyoruz. Bir başka bilgiye göre ise bu oyun 64 kişilik Battle Royale modu ile piyasaya sürülecek. Çünkü günümüzde hangi oyunun Battle Royale modu yok ki?

World War 3

World War 3, Battlefield serisinden tanıdığımız bir moda da sahip

2018 senesinin son çeyreğinde Steam üzerinden erken erişime girecek olan World War 3, sadece Battle Royale modunda değil, genel olarak tüm modlarında 64 oyuncu desteği verecek ve oyunda hiçbir şekilde yapay zeka botlar olmayacak. Yani, karşınıza çıkan her oyuncu gerçek olacak. Ayrıca oyunda Battlefield serisinden Conquest moduna benzeyen Warzone isimli bir mod olacak. Bahsetmiş olduğumuz Battle Royale modunun adı ise Recon olacak ve açıklamalara göre bu mod, bildiğimiz Battle Royale modlarından daha farklı olacak.

The Farm 51 ekibi tarafından geliştirilen bu video oyununda oyuncular helikopterleri ve çok daha fazlasını da kullanabilecek. Açıklamalara göre oyunun erken erişim sürecinde sadece helikopterler olacak ve uçaklar da oyuncular tarafından yönetilmeyen araçlar olacak. Uçaklar, “Killstreak” aracı özelliği taşıyacak. Tüm bunların haricinde, oyunda, “Battle Drone” cihazlarının olacağı da açıklanan bilgiler arasında.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster