Ubisoft şirketinin Roller Champions isimli yeni oyunu sızdırıldı

STEEP ardından Ubisoft, spor dalına Roller Champions ile tekrar adım atacak gibi görünüyor.

Genelde spor dalındaki video oyunlarında 3 farklı dağıtımcı şirketi görüyoruz. Bu şirketler de tabii ki FIFA serisi ile ön planda olan EA, NBA 2K serisi ile ön planda olan Take-Two Interactive ve Pro Evolution Soccer serisi ile ön planda olan Konami. Şimdi ise Ubisoft, bu şirketler arasında tekrardan katılmayı denemeye hazırlanıyor olabilir. Bu hazırlık, Roller Champions isimli bir oyun ile yapılacak gibi duruyor!

Roller Champions

Roller Champions, E3 2019 sırasında gösterilebilir

Twitter üzerinden sızdırılan bilgilere göre Ubisoft, E3 2019 sırasında yeni bir spor oyunu tanıtacak. Bu oyun, yepyeni bir seriye ait olacak. Oyunun adı da tabii ki Roller Champions olacak. Bu video oyununda paten ve top ile oynana sporlar ön planda olacak gibi görünüyor. Ayrıca bu video oyununun sızdırılan görsellerden bir tanesini hemen yukarıdan; geri kalanlarını da haberimizin en altından görebilirsiniz.

Çıkışını planladığı platformlar arasında muhtemelen Nintendo Switch konsolunun da olduğu söylenen bu oyun, farklı söylentilere göre kısa karşılaşmalardan oluşacak. Oyunda rekabetçi karşılaşmalar da bulunacak. Belki de bu karşılaşmalar ile elektronik spor dalına adım atılacak. Ayrıca oyuncular bu video oyununda turnuvalar düzenleyip, özel kurallı karşılaşmalar da oluşturabilecek.

Söylentilerin devamına göre oyuncular, bu video oyunundaki sesleri de özelleştirebilecek. Mesela; seyirci sesleri değişebilecek, yorumcular değişebilecek ve oyunda bir yayıncı modu olacak. Ayrıca oyunda farklı kontrol ayarları da bulunacak ve oyun sadece çevrim içi bir şekilde deneyimlenebilecek. Yani, tekli oyunculu bir deneyim bulunmuyor oyuncuların karşısında.

Tüm bunların haricinde, oyunun ana menüsünde karakter özelleştirme gibi bir seçeneğin bulunacağı da söyleniyor. Oyuncular, bu video oyunu ile çok heyecanlanmadı; belli ki beklentiler AAA seviyesinde bir oyundan yanaydı ama bu oyunun AAA seviyesinde bir yapıt olduğunu sanmıyoruz ve daha küçük ve eğlenceli spor oyunlarını, mesela Rocket League, oynayan oyuncuların hedef alındığını düşünüyoruz.