Getirdiği yenilikler, haritasının genişliği ve farklı tiplerde araç kullanabilme özellikleri nedeniyle, video oyunu dünyasında meraklı bir bekleyişe neden olan The Crew 2 için beta süreci bir hayli yaklaştı. Artık son rötuşların atılacağı beta etkinliğinin gerçekleşeceği tarih aralığı ile birlikte bir adet önemli video, oyuncularla paylaşıldı. Öte yandan; oyunun ön incelemeleri de yayımlandı. Oyunun özel gösterimi sonrasında gelen bu yorumları, beta detaylarını ve videolarda neler olduğunu, haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

The Crew 2

İngiltere’de gerçekleştirilen The Crew 2 etkinliklerinde, yalnızca basın mensupları davetliler arasındaydı. Etkinlik neticesinde, oyunu gözlemleme ve deneme imkanı bulan isimler, oyun hakkında yorumlar yapacaklardı ki ambargo neticesinde, yorumlarını anında paylaşamadılar. Nihayetinde ambargonun kalktığını ve oyuna dair yorumların geldiğini belirtelim. Bu yorumlar arasında IGN, PC Gamer ve Game Informer tarafından gelen değerlendirmelere, şöyle bir göz atalım.

The Crew 2, oldukça uzun soluklu bir deneyim vaat ediyor

IGN ekibine göre; oyunda RYO ben ögelerine benzer, ganimet kutusu temelli bir sistem bulunuyor. Bu sistem ve araç çeşitliliği sayesinde oyunculara oldukça uzun bir oynanış süresi sunuluyor. Oyunun uzun bir süre boyunca oynanabilir olabileceği hakkında bir yorum da PC Gamer cephesinden geliyor. Ayrıca PC Gamer tarafından verilen bilgilere göre Inception ve Doctor Strange filmdeki bükülme sahnelerine benzer bir yöntemle, ilginç anlar yaşanabiliyor. PC Gamer; oyundaki araç çeşitliliği, türlerinin farklılığı ve geliştirme detaylarına da ilgi çekiyor.

Video oyunları basınının lider kuruluşlarından Game Informer da oyuna kısaca bir bakış atıyor. Yorumlarında, oyundaki mekanların farklılıklarından bahsede Game Informer; yarıştan uzak, arkadaşınızla huzur bulacağınız harita bölgelerinin varlığını işaret ediyor. Gelen tepkilere bakıldığında, merakımızın bir kat daha arttığını ifade edebiliriz. Ayrıca oyunun kapalı betasının 31 Mayıs 2018 ile 4 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtelim.

Tüm bunlarla birlikte yayımlanan videolardan da bahsetmeden geçemeyiz. The Crew 2 oyunundaki farklı sürüş mekaniklerini ve mekanların çeşitliliğinin ön plana çıkarıldığı videoyu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. Oyundaki kara, hava ve deniz yarışlarının kendi aralarında da çeşitlilik gösterdiğini anlatan videodan, grafik detaylarının inceliklerine de ulaşabilirsiniz. Oyunun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 29 Haziran 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster