Aynı zamanda hem uzay simülasyonu, hem de FPS türünün özelliklerini barındırarak adından söz ettiren Star Citizen oyunu için işler tahmin edilenden daha iyi gidiyor. Oyunun geliştirici ekibi Cloud Imperium Games, bilindiği üzere; gelişim aşamasında bağış alarak yolunda ilerlemekteydi. Hatta bu bağışların miktarlarıyla ilgili bazı özel oyun içi kazanımlar da sunan geliştirici ekip, oyuna olan ilgiden oldukça memnun. Şöyle ki, 2018 senesinin 3. çeyreğine ait beklentiler, henüz Nisan 2018 içerisinde karşılanmış durumda. Cloud Imperium Games ekibi; bu beklenenin üstündeki ilginin karşılığını, bazı ödüllerle teşekkür ederek gösterecek. Öte yandan geliştirici ekip tarafından 2018 senesi içerisinde ve 2019 senesinde gelecek ilk çeyrek dönemlik güncellemelerin içerikleriyle ilgili bilgiler de paylaşıldı.

Star Citizen ekibi, oyuncu sayısı hedefine erken ulaştı

Cloud Imperium Games tarafından; Star Citizen oyununa destek veren kullanıcı sayısının 2 milyon rakamının geçtiği açıklandı. Bu rakam, geliştirici ekibin 2018 senesi 3. çeyrek beklentileri dahilindeydi. Bir başka deyişle, beklentilerden aylar öncesinden, hedeflenen destekçi sayısına ulaşılmış oldu. Geliştirici ekibin önemli ismi Chris Roberts; oyuna olan alakayı mutlulukla karşıladıklarını ifade ederken, katılımcıları ödüllendireceklerini belirtti. Bu duruma göre, oyuna katılım ve destek gösteren kişileri, teşekkür maiyetinde farklı ödüller beklerken, ödüllerin neler olacağı da yine oyunun geliştiricisi tarafından açıklandı.

Chris Roberts, “İlk bir milyon destekçimiz için 1 milyonluk rozet ve bir milyondan iki milyonuncu destekçimize kadar, aramıza katılmış olan cesur maceracılar için de bir bonus olarak tişört hediyeleri olacaktır. Bu tişörtler oyunun logosuna sahip olacak ve oyun evreninin şekillendirilmesinde önemli bir rol oynadıklarını hatırlayacaklar. Geliştiricinin açıklamalarından da anlaşılacağı gibi; böylelikle oyuna katılım ve destek gösteren ilk bir milyon kişi ve sonraki ikinci bir milyon kişi, diğer sürede oyuna dahil olanlar oyunculardan, farklı bir teşekkür mekanizmasıyla ayrılmış olacak.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Star Citizen ekibi, gelecek dönemlerdeki hedeflerini de açıkladılar

Diğer taraftan ekibin, çalışmaları hummalı bir biçimde devam ettirdiği yönelik açıklamalar da geldi. Geliştirici ekip şu sıralar; daha fazla içerik ve mekaniği oyuna eklemek, aynı zamanda kaynakları sunmaya ve evrendeki yaşam kalitesinin iyileştirilmesine odaklanmak üzere çalışmalar yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda tüm yenilikler üzerinde uğraşılırken, oyunda bulunan mevcut özelliklerin cilalanması ve iyileştirilmesi de çalışma planları arasında yer alıyor.

Geliştirici ekibin geleceğe dair yol haritası da aşağı yukarı şekillendirildi. Buna göre oyunun bir sonraki sürümü olan Alpha 3.3.0 güncellemesinin, 2018 senesi 3. çeyreğinde yayımlanması planlanıyor. Bu sürüm, Environmental Blending Shader özelliğiyle yani tüm PC özellikleri arasında genel çerçeveyi arttırmak amacıyla gelecek. Nesnelerin üzerine kir efektleri, buz ve kumun daha kolay karışmasını sağlayıcı katkılar ve pek çok oyun içi performansı arttıracak geliştirmeleri kapsayacak. Ayrıca açıklamalar; arasında Alpha 3.4.0 sürümünün 2018 senesi 4. çeyreğinde, Alpha 3.5.0 sürümünün ise 2019 senesi ilk çeyreğinde yayımlanmak istendiğini görüyoruz.

Etiketler: