Sizlere biraz önce bu hafta sonu The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition oyununun ücretsiz olarak oynanabileceğini belirtmiştik. Tabii şimdi bu oyun oldukça eski bir zamanda geçiyor. İşin içinde ejderhalar, kılıçlar, büyüler filan var. Sizler bu tip eski zamanlı oyunları sevmiyor olabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden şimdi sizleri biraz gelecek zamana, hatta uzaya götürüyoruz. Çünkü Cloud Imperium Games ekibinden gelen yeni açıklamaya göre Star Citizen isimli oyun da bu hafta sonu ücretsiz bir biçimde oynanabilecek.

Star Citizen

Cloud Imperium Games, açıklamasında bu oyunun 13 Nisan 2018 ile 16 Nisan 2018 tarihleri arasında oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunulacağını duyurdu. Böyle bir etkinliğin gerçekleşme sebebi ise, geliştirici ekibin Star Citizen Alpha 3.1 sürümünü kutluyor olması. Bu kutlama dahilinde oyuncular, oyunun en popüler uzay gemilerini kullanarak oyuna girebilecek. Yalnız geliştirici ekip, bu satırları yazdığımız sırada ne oyunun ücretsiz oynama etkinliğini aktif hale getirdi, ne de ücretsiz olarak seçilebilecek gemilerin hangileri olduğunu açıkladı. Star Citizen evrenindeki gemiler oldukça önemli çünkü oyun içerisinde gerçek para ile satın aldığınız en önemli öge, uzay gemileri. Uzay gemisi olmadan nasıl uzaya gideceğiz?

Yeni güncelleme ile Star Citizen oyununa neler geldi?

Sizlere bu ücretsiz oynama etkinliğinin bir Star Citizen Alpha 3.1 kutlaması olduğunu belirtmiştik. Bu bahsettiğimiz güncelleme ile oyuna birçok önemli özellik geldi .Bu özelliklerin başını ise karakter özelleştirme çekiyor. Artık oyun içerisindeki karakterimizi güzel bir şekilde özelleştirebiliyoruz. Ayrıca bu güncelleme ile oyuna Service Beacon ögesi de eklendi. Service Beacon sayesinde oyuncular, diğer gerçek oyunculardan yardım isteyebiliyor. Yalnız dikkat edin, her Service Beacon kullanan, yardım istiyor olmayabilir. Bakarsınız birisi sizi tuzağa çekmek için Service Beacon kullanmıştır. Aman dikkat!

Tüm bunların haricinde Star Citizen Alpha 3.1 ile oyuna yepyeni uzay gemileri de eklendi. Bu gemilerin isimleri ise Reclaimer, Razor, Nox Kue ve Tumbril Cyclone olarak açıklandı. Tabii buradaki Tumbril Cyclone tam bir uzay gemisi sayılmaz. Tumbril Cyclone bir uzay aracı, her türlü şartta ilerleyebiliyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster