Henüz Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli video oyunları mobil platformlarda yokken, Rules of Survival vardı ve bu oyun büyük başarılar elde etmişti. iOS ve Android için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu video oyunu, ardından resmi bir emülatör ile PC oyuncularına da sunulmuştu. Şimdi ise aynı oyun, muhtemelen aynı emülatör ile Steam üzerinde satışa sunuldu.

Rules of Survival

Rules of Survival, normalde ücretsiz bir video oyunu fakat oyuna Steam üzerinden sahip olmak istiyorsanız, 6 TL ödemeniz gerekiyor. Netease Games tarafından geliştirilen ve dağıtımcılığı üstlenilen bu video oyunu, şu an Steam üzerinde 100 küsür incelemeye sahip ve incelemelerin geneli de olumlu. Mesela sizlere bazı Türk incelemelerini örnek verelim.

Rules of Survival için yayımlanmış bazı Steam incelemeleri

Rules of Survival oyununun Steam sayfasında Ventus isimli bir kullanıcı, “Bilgisayarı kaldırmayanlar için iyi bir oyun bence. Öyle denemek için aldım. Grand Theft Auto III’deki gibi araç sürülüyor. Kötü de değil öyle yani. Oynanış ve çatışmalar genel olarak iyi. Tabii 11 dil ekleyip de Türkçe dil desteği eklememeleri büyük bir eksi.” şeklinde bir inceleme yayımlamış görünüyor ve kendisine de tamamen katıldığımızı söyleyebiliriz.

Bir başka inceleme ise, “Öncelikle bu oyunu daha önceleri mobilden oynadığımı söyleyeyim. Çok yakın zamanda Steam’de yerini alan bu oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds tarzı oyunların ilk mobil liderlerinden bir tanesiydi. Hatta bayağı reklamı yapıldı, bayağı da oynandı. Hala da oynanmaya devam ediyor. Oyunun bir PC sürümü vardı ancak oyunun mobil versiyonu ile eş zamanlı güncellemeler almıyordu. Kısacası geriden geliyordu. Steam versiyonu ile son özellikler oyunda bulunmakta. Anime tarzı grafikler kimin hoşuna gider yada gitmez bilmiyorum ama bence gayet iyi modellenmiş. Oyunun harita tasarımı ve oynanışı sıkıntılı değil, oynanabilir. Oyunun çok da zor olmadığını söylemeliyim. Zaten FPS kamera açısı falan da oyuna eklenmiş durumda. Orta düzey bilgisayarlarda rahatça oynanabilir. Bunlar dışında oyunu satın alanlara güzel bir kıyafet seti ve bir kaç hediye daha geliyor. Bunlar da yine artılarından bir tanesi. Bu yazdıklarımı toparlamak gerekirse, oyun alıp oynanabilecek bir oyun ancak bir PlayerUnknown’s Battlegrounds deneyimi istiyorsanız pek uygun değil. Çünkü daha basitçe çocukça bir oyun gibi. Fakat zaman geçirmek için alınabilir. Oyuna önem veriliyor yani bir çok yenilikle daha karşılaşabilirsiniz.” şeklinde yazılmış.

Etiketler:

,