Bir süre önce internet sitemiz aracılığıyla da sizlerle paylaştığımız üzere RIDE 4 oyununun geliştirilmekte olduğu duyurulmuştu. Oldukça kısa bir videoyla yapılan bu duyurudan sonra ilk kez yeni bir video yayımlandı ve bu videoyla birlikte bahsi geçen yapım hakkında bazı bilgiler de geldi. Bu bilgilerin arasında haberimize konu olan yapımın çıkış tarihi ve hangi platformlar için çıkışını gerçekleştireceği de söylenmekteydi. Gelen tüm bilgileri haber yazımızın devamında bulurken, bahsettiğimiz videoyu da en üst kısımdan seyredebilirsiniz.

RIDE 4

RIDE 4, 2020 senesinin sonbahar aylarında gelecek

Haberimize konu olan yapımın geliştirici ekibi olan Milestone tarafından yapılan açıklamalara göre RIDE 4; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 8 Ekim 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Milestone ekibine göre bu yapım gerçek motosikletlere en yakın görsel benzerliği sunacak ve oldukça gerçekçi grafikleri oyunculara yansıtacak. Yayımlanan videoda da bu oyunda kullanılacak olan araçların detaylarını görebilirsiniz.

Bu yapımda yer alacak olan araçlar, çeşitli grafik programlarıyla en baştan taratılarak oluşturuldular. Bir diğer deyişle bu serinin önceki yapımlarındaki araç modelleri bu oyun için kopyalanmadı. Bu çizimlere araçların kokpit detayları dahi eklendi ve benzersiz bir çizim kalitesine ulaşıldı. Bahsi geçen oyundaki gösterge panelleri de oyundaki değişken koşullara göre farklılık gösterecek biçimde hazırlandılar. Bunlarla birlikte bu yapımın kariyer modunun yenilendiğini ve çok daha detaylı hale getirileceğini sizlerle paylaşalım.

Yapılan açıklamalarda, oyuncuların tüm dünyada gerçekleşecek olan yarışlarla mevcut şampiyonalarda boy gösterebileceği söyleniyor. Endurance modundaki zorluk seviyeleriyle bu şampiyonalar zorlu bir yapıya sahip olacak. Ayrıca, dinamik aydınlatma ve hava koşullarıyla birlikte çok daha gerçekçi bir atmosfer sunulacak. Tüm bunlarla birlikte bu yapımda Artificial Neural Network Agent kelimelerinin kısaltması olan A.N.N.A. adı verilen patentli bir yapay zeka sistemi bulunacak.

Bu yapay zeka sisteminde, oyuncuların yarış anlarındaki zihinsel durumları algılanarak daha önce denenmemiş bir zorluk seviyesine ulaşılacak. Söylediklerimize ek olarak RIDE 4 oyununda özel sunucuların da yer alacağını paylaşalım. Belirttiğimiz gibi bu video oyunu için yayımlanan yeni videoyu haber yazımızın en üst kısmından seyredebilirsiniz. Haber yazımızın boyunca sizlere aktardığımız iddiaların ne derecede gerçekleşeceğini görmek için 2020 senesinin sonbaharını beklememiz gerekecek.

Etiketler:

,