PlayerUnknown’s Battlegrounds, bir Battle Royale oyunu. Bu oyunda kazanabilmek için hayatta kalan son oyuncu olmanız gerekiyor. Peki, ölen oyunculara ne oluyor? Aslında eskiden sadece kendileri ölü olarak kalıyordu ama şimdi de PUBG içerisinde ortaya çıkan bir hata sayesinde oyuncular, oyunu bitirdikten sonra direkt olarak hesaplarına olan erişimi kaybediyor. Bir başka deyiş ile oyuncuların hesapları banlanıyor. Yapılan yeni açıklamalara göre de oyunun geliştirici ekibi şu an bu problem üzerinde çalışıyor.

PUBG

PUBG içerisindeki bu çılgın hata düzeltilmeye başlandı bile

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda bahsetmiş olduğumuz bu ilginç hata, sadece PC üzerinde bugün başladı ve oyunun geliştirici ekibi, bugün de problemin yavaş yavaş çözüldüğünü belirtti. Yani, bugün içerisinde bir oyun oynadıktan sonra hesabınıza erişimi kaybettiyseniz, birkaç saat sonra hesabınız geri açılabilir. Eğer bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadıysanız bile, en azından yarına kadar bu video oyununu oynamanızı önermiyoruz. Ne olur, ne olmaz.

Bazı oyuncuların hesaplarına erişimi 10 saat, 12 saat önce kesildi ve tahmin edebileceğiniz gibi sinirler de oldukça gergin. Twitter üzerinden PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibine bu yüzden de zaman zaman nefret geliyor. Bu nefret temelli paylaşımların bir tanesine de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Bizce kendisi durumu bayağı abartıyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster