PlayerUnknown’s Battlegrounds: Fantasy Battle Royale nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds için gelecek olan Fantasy Battle Royale modunu sizlere detaylıca anlattık.

1 Nisan 2020 için PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa yeni bir etkinlik modu geldi. Bu modun adı Fantasy Battle Royale ve kendisi, tarihten de anlayabileceğiniz üzere bir şaka için oyuna eklendi. Yine de oyuncular bu etkinlik modunu oynayabiliyor, yeni sistemlerle tanışıyor ve eğlenebiliyor. Eğer henüz PUBG oyununun yeni içeriğini denemediyseniz veya deneyip de anlamadıysanız, bu yazımızda size durumu anlatmak isteriz.

PUBG Fantasy Battle Royale

PUBG oyunundaki Fantasy Battle Royale, tam olarak nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre Fantasy Battle Royale, 1 Nisan 2020 ile 7 Nisan 2020 tarihleri arasında aktif olacak. Oyuncular bu oyun modu ile Dragon’s Isle (Erangel) haritasına iniş yapacak ve toplamda 80 kişilik, 4 kişiden oluşan 20 takımla bir Battle Royale deneyimi yaşanacak. Sadece TPP şeklinde oynanabilecek olan bu oyun modu, tek ve çift kişilik takımları desteklemeyecek ve takımda boş kalan pozisyonlar da eşleştirme sistemi ile doldurulacak.

Fantasy Battle Royale, ne yazık ki PUBG oyununda tecrübe puanı kazandırmayacak ve Survivor Pass sistemine de dahil olmayacak. Fakat oyuncular yine de bu oyun moduna özel görevleri yaparak, özel hediyeler kazanabilecekler. Ayrıca bu oyun modunda BP birimi kazanmak da mümkün olacak. Bu oyun modundaki en büyük özelliklerden bir tanesi ise karakter sınıfı seçme özelliği olacak.

Evet, PlayerUnknown’s Battlegrounds: Fantasy Battle Royale modunda tam dört adet farklı karakter sınıfı olacak ve herkes, karşılaşma başlamadan önce bir sınıf seçebilecek. Bu sınıflardan ilki, Barbarian olacak. Kendisi yüksek can değerine sahip, yakın dövüşte etkili ve Longsword kullanan bir sınıf olacak. Ayrıca kendisinin pasif yetenekleri olacak ve bu yetenekler, hareket hızını arttırabilecek.

Bir başka karakter sınıfı ise Ranger olacak. Dragonslayer isimli bir arbalet kullanacak olan Ranger, düşük bir can değerine sahip olacak ama düşmanlara çok etkili hasarlar verebilecek. Bu karakterin pasif yeteneği ise sessiz bir şekilde hareket etmesi olacak. Wizard ise asa kullanan bir sınıf olacak. Kendisi, aynı anda 1’den fazla düşmana hasar verebilecek ve takım arkadaşlarına da farklı şekillerde can verebilecek.

Oyuncuların karşısına çıkacak olan son karakter sınıfı ise Paladin olacak. Mendingstar ve Brooklyn Shield kullanacak olan Paladin, asıl destek sınıfı olacak. Bu sınıf, hem kendisini koruyabilecek, hem de çevresine can verebilecek. Ayrıca kendisi farklı saldırılar sayesinde düşmanlarını yavaşlatabilecek ve takım arkadaşlarının o düşmana hasar vermesini sağlayabilecek. Tüm bunların sonucunda, hayatta kalan kazanacak.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Fantasy Battle Royale moduna özel başka neler olacak?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yeni oyun moduna özel bazı araçlar ve sistemler de olacak. Mesela, Noble Steed ve Dragon Wagon isimli araçlar bu oyun modunda bulunabilecek. Ayrıca, Care Package ögeleri de normalden çok daha sık bir şekilde oyunculara gönderilecek. Oyunda bir Character Equipment sistemi de olacak. Bu sistem sayesinde oyuncular, farklı silahlar, yüzükler ve diğer ögeleri kullanabilecek.

PUBG oyunundaki Fantasy Battle Royale modunda eşya üretme sistemi de olacak. Oyuncular, ganimet olarak toplayabilecekleri ögeleri, eşya üretme sistemi içerisinde kullanabilecek ve Character Equipment kısmı için yeni ekipmanlar oluşturabilecek. Ayrıca tüm bu oluşturulan ögeler, dördüncü seviyeye kadar da yükseltilebilecek. Yani, tam bir rol yapma oyunu havası, bu oyun modu ile sunulacak gibi görünüyor.

Oyuncuların karşısına, bu oyun moduna özel görevler de çıkacak. Bu görevler sayesinde her karakter sınıfı için toplamda iki farklı kostüm kazanabilmeniz mümkün olacak. Aynı zamanda bu kostümler, Gold isimli yeni bir birim ile satın alınabilecek. Eğer gerçek para harcamak isterseniz de set başına 10 Dolar ödemeniz gerekecek. Ayrıca bu setler, etkinlik bittikten sonra da normal oyunlarda kullanılabilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x