PlayStation Brezilya da Gran Turismo 7 oyunundan bahsetti

Gran Turismo 7 oyununun ayak sesleri tekrardan duyulmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir olay yaşanmıştı. Bu olayda, profesyonel yarış kokpit üretimi ile ilgilenen çok popüler bir marka, Instagram üzerinden bir paylaşım yapmıştı. Paylaşımda, oyuncuların 2020 senesinde en çok hangi yarış oyununu beklediği soruluyordu. Paylaşımda toplamda 4 adet seçenek vardı ve bu 4 seçenekten 3 tanesi halihazırda bilinen oyunlardı. Son oyun ise Gran Turismo 7 idi. Evet, bu marka bahsi geçen paylaşımda bir logo ile gösterilmişti. Paylaşımı yapan şirket, logoyu internetten bulduklarını belirtmişti ama daha hiçbir oyuncu aynı logoya rastlamadı koskoca internet aleminde.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo 7 oyunu mu geliyor?

Instagram üzerinde Gran Turismo 7 oyununun logosunun görülmesinin üstünden daha 24 saat geçmeden, bir hamle de PlayStation Brezilya cephesinden geldi. PlayStation Brezilya, Twitter üzerinden bir anket yaptı ve ankette, oyunculara en sevdikleri eşli oyunculu oyun soruldu. Bu paylaşımda da 4 adet şık vardı ve üç oyun halihazırda duyurulmuştu. Dördüncü oyun ise Gran Turismo serisinin yedinci oyununa aitti. Birçok oyuncu tabii ki bu paylaşıma ciddi ilgi gösterdi. Sonuçta paylaşım, resmi bir kanal üzerinden yapıldı ve bu resmi kanal, yedinci oyunun adını kullandı. Bahsi geçen paylaşım ne yazık ki bir süre sonra kaldırıldı.

Gran Turismo Sport, PlayStation 4 için çıkan önemli oyunlardan bir tanesi idi. Yine de oyuncuların gözü bu serinin ana yedinci oyununda idi. Şimdi ise profesyonel yarış kokpit üreticisi olan bir firma, Instagram üzerinden yaptığı yeni bir paylaşım ile Gran Turismo 7 oyununun 2020 senesinde piyasaya sürüleceğini ima etti. Bu da demek oluyor ki Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Studios, bahsi geçen yeni video oyununu, PlayStation 5 için hazırlıyor olabilir. Peki, bu konunun detayları nelerdir? Bir göz atalım.

Bahsetmiş olduğumuz paylaşımı yapan marka Next Level Racing idi. Kendileri, PlayStation ile lisanslı çalışan bir marka ve bu tip bilgileri önceden bilebilme ihtimalleri bulunuyor. Bu marka, Instagram üzerinden oyuncuların 2020 senesinde çıkacak olan hangi oyunu merakla beklediği soruldu. Bu oyunlar ise DIRT 5, F1 2020, Automobilista 2 ve Gran Turismo 7 gibi görünüyordu. Oyuncular bu durumu fark ettikten sonra ve bahsi geçen paylaşım çok fazla etkileşim almaya başlayınca marka da ne olduğunun farkına vardı.

Bahsi geçen oyunun logosu paylaşımda göründükten kısa bir süre sonra Next Level Racing; resmi bir açıklama yaparak paylaşımın hatalı olduğunu belirtti. Tabii ki hatalı paylaşımlar yapılabilir ama bir insan, neden ortada hiçbir söylenti yokken, bir anda böyle bir oyunu listeye eklesin ki? Ayrıca marka, paylaşımdaki logonun internetteki bir fan tasarımı olduğunu belirtti ama henüz hiçbir oyuncu, gösterilen logoyu internette bulamadı. Şu anda bu logo, sadece Next Level Racing tarafında var gibi görünüyor.

Mavi Kol
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x