Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununun hikaye detayları açıklandı

Marvel's Spider-Man: Miles Morales hakkında istemediğimiz kadar bilgi aldık.

Game Informer için konuk olan sıradaki video oyunu Marvel’s Spider-Man: Miles Morales idi. Game Informer ekibi sağ olsun, bu oyun hakkında yepyeni bilgilerin sahibi olduk ve bu bilgiler, oyunun hikaye detayları ile başlıyor. Mesela, açıklamalara göre bu oyunda Peter Parker, daha çok gölgelerde dolaşıyor ve Miles Morales için bir öğretmen olmaya çalışıyor. Peter Parker, tabii ki fiziksel olarak da oyunda yer alıyor ama kendisini çok sık göremiyoruz. Yine de ilk oyunda temelleri atılmış olan Peter Parker’ın hikayesi, bu oyunda da devam ettiriliyor. Yalnız, açılış bölümünden sonra Peter Parker, Mary Jane ile Symkaria’ya gideceğini belirtiyor ve oyundan bir süreliğine ayrılıyor.

Tüm bunlara rağmen Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, ilk oyundan bir tık kısa olacak ve kesinlikle bir yan hikaye muamelesi görmeyecek. Yani, gerçek bir devam oyunu hissi alacağız. Oyunun içerisinde tamamen yeni ve ilk oyundan tanıdık karakterler de yer alacak. Yeni karakterlerden bir tanesi de Miles Morales’in amcası olacak. Oyunun açılış bölümünde ise bol aksiyon göreceğiz. Hatta bu bölümde karşımıza çıkacak olan bölüm sonu karşılaşması da Rhino ile olacak gibi görünüyor. Ayrıca bu bölümde çok fazla yıkımın olacağı ve ilk oyundan tanıdık bir karakterin görüneceği de belirtiliyor. Bu tanıdık karakter ise J. Jonah Jameson olacak, kendisi bizleri güldürecek.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununda tabii ki farklı kostümlerimiz de olacak. Geliştirici ekip, oyundaki tüm kostümleri açıklamadı ama en azından 6 tanesini öğrendik. Mesela, oyuna Beginner Suit ile başlayacağız. Bu kostüm, ev yapımı olacak ve Spider-Verse Suit ile benzerlik gösterecek. Tabii bir de karakterimize hediye edilmiş bir kostüm olan Gift Suit yer alacak. Bu, kimin hediyesi bilinmiyor ama pijamaya benziyor. Oyundaki üçüncü kostüm ise Iconic Suit olacak ve kendisi, bugüne kadar oyunun görüntülerinde karşımıza çıkan kostüm olacak. Track Suit ise ek içerik olarak oyuncuların karşısına çıkacak. Cat Suit ve 2020 Suit de oyuncuların karşısına çıkacak.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, ilk oyunun formülünü genişletecek

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununun savaş ve dövüş sistemleri hakkındaki bilgiler de yayımlandı. Mesela, öğrenmiş olduk ki L1 tuşunu kullanarak karakterimizde Venom özelliğini ortaya çıkartabileceğiz. Bu özellik ile tüm hareketlerimiz değişecek. Yani, L1 tuşuna basılı tutarken farklı dövüş hareketleri yapacağız, basılı tutmuyorken de daha farklı hareketler karşımıza çıkacak. Aynı zamanda oyunda, aynı ilk yapıttaki gibi araç ve gereçler yer alacak. Miles Morales, tamamen yeni ekipmanlar kullanıyor olacak. Ayrıca, tavanlardan ve duvarlardan artık sessiz öldürücü hareketler yapabilmemiz mümkün olacak. Miles Morales, görünmez de olabilecek ve bu özellik, düşmanları korkutabilecek.

Açık dünyada sağa sola ağ atarak dolaşmak ise Marvel’s Spider-Man oyunundan pek farklı olmayacak. Yine de Miles Morales, daha akrobatik hareketler yapabilecek tecrübe puanı kazanabilmek için. Ayrıca, açık dünya da yine bölgelere bölünmüş olacak. Oyuncular, her bölgeyi ayrı ayrı, %100 olarak bitirmek için kullanabilecek. Rastgele suç işleme görevleri de olacak ve bu noktadaki bazı suçlar, ilk oyundan gelecek; bazıları ise yeni olacak. Ayrıca bu oyunda daha az bulmaca olacak ve aktiviteler için sunulan ödüller de bir tık daha iyi olacak ilk oyuna göre. Ayrıca oyunda müziklere de çok önem verilecek; Miles Morales’in en büyük hobilerinden bir tanesi, müzikler olacak.

Son olarak, öğrenmiş olduk ki Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyunundaki tek oynanabilir karakter, Miles Morales olacak. Malum, ilk oyunda 3 farklı oynanabilir karakter vardı ve aynı formülün bu oyunda da kullanılabileceği düşünülüyordu. Şimdi ise durumun öyle olmadığını öğrendik. Aynı zamanda bu oyundaki kötü karakter sayısının ilk oyuna göre daha az olacağı da aldığımız bilgiler arasında yer alıyordu. Ayrıca, fotoğraf modunun da yeni özelliklerle bu oyun için güncellendiğini öğrendik. Yalnız, bu oyun aracılığı ile üçüncü yapıt için pek bir gelişme yapılmayacağı söylendi. Yani, bu oyun daha çok kendi hikayesini anlatıp, onu bitirecek. Başka hikayelere yönelmeyecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x