Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen ilk ultra özelleştirilebilir kontrolcü olan DualSense Edge cihazının 26 Ocak 2022 tarihinde, dünya çapında piyasaya sürüleceği resmi olarak açıklandı. PlayStation 5 için yüksek performans ve kişiselleştirme göz önünde bulundurularak tasarlanan DualSense Edge, sizi oyun tarzınıza göre uyarlanmış özel kontroller aracılığıyla kendi benzersiz oyun deneyimlerinizi yaratmaya davet ediyor. Eğer dilerseniz, bu kontrolcü için yayımlanan yeni tanıtım videosunu da hemen yukarıdan izleyebilirsiniz ve daha fazla detay için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

DualSense Edge, 200 USD gibi bir tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satışa sunulacak. Buna ek olarak, değiştirilebilir çubuk modülleri 26 Ocak 2022 tarihinde, dünya çapında 20 USD şeklinde tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile çıkışını gerçekleştirecek. Kontrolcünün kendisi ve değiştirilebilir çubuk modülleri için ön siparişler, 25 Ekim 2022 tarihinden itibaren belirli perakendecilerde satışa sunulacak, bu nedenle yerel satıcınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Bu cihazın ülkemize gelip, gelmeyeceği hakkında ise resmi bir açıklama yapılmadı. Ayrıca ön siparişler hakkında da henüz elimizde pek bir detay bulunmuyor ne yazık ki.

DualSense Edge

Birlikte verilen üç adet değiştirilebilir çubuk kapak seti ve iki adet değiştirilebilir geri düğmesi seti ile DualSense Edge cihazını benzersiz bir şekilde size ait hale getirebilirsiniz. Her şey birlikte verilen taşıma çantasında paketlenmiş olarak gelir ve hatta bir sonraki oyun oturumunuz için her zaman hazır olduğunuzdan emin olmak için kutuda saklanırken kontrol cihazını USB bağlantısı üzerinden şarj edebilirsiniz. Bu ürünü satın aldığınız zaman paketin içerisinde gelecek olan her şeyi de hemen yukarıdan görebilirsiniz. Paketin içerisinde kontrolcünün kendisi, kablosu, değiştirilebilir parçaları ve çantası da dahildir.

25 Ekim 2022 tarihinden itibaren yerel satıcınızda ön sipariş ayrıntıları için Sony Interactive Entertainment tarafını izlemeye devam edin. Ayrıca, yine 25 Ekim 2022 itibaren itibaren (stoklar tükenene kadar); ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg içerisinde DualSense Edge ve değiştirilebilir çubuk modülleri yalnızca doğrudan playstation.com üzerinde de ön sipariş için sunulacak. Kontrolcü ve değiştirilebilir çubuk modüller, 26 Ocak 2023 tarihinden itibaren bu ülkelerde direct.playstation.com müşterileri için mevcut olacak ve 23 Şubat 2023 tarihinden itibaren diğer perakendecilerde sunulacak.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster