Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Destiny 2: Shadowkeep ile oyuna eklenecek olan bitirici hareketler nasıl çalışacak?

Bu soru için Bungie ekibinin bir cevabı var.

Destiny 2 oyununa sadece birkaç ay sonra yeni bir genişletme paketi gelecek. Bu genişletme paketi ile oyuncular Ay’a gidecek. Tabii oyuna sadece gidilebilecek yeni yerler eklenmeyecek; oyuncular, yeni mekaniklerle de tanışacak. Bu mekaniklerden bir tanesi ise bitirici hareketler olacak. Bugüne kadar bitirici hareketler hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildik ama Bungie, bugün gerekli açıklamayı yaptı.

Destiny 2: Shadowkeep

Destiny 2: Shadowkeep ile oyuna yeni bir mikro ödeme ögesi daha ekleniyor

Bahsi geçen video oyununun geliştirici ekibi olan Bungie tarafından gelen açıklamalara göre, bitirici hareketler, oyuna bolca yenilik ekleyecek. Öncelikle, bu bitirici hareketler, Eververse üzerinden satın alınabilecek veya oyun içi içeriklerle sahip olunabilecek. Bitirici hareketlere sahip olan oyuncular için bir düşmanın canı düşük olduğu zaman özel bir ikon görünecek. Oyuncular, bu ikon varken de bitirici hareketi gerçekleştirebilecek.

Açıklamaların devamına göre bu bitirici hareketler, sadece kozmetik ögeler olmayacak. Öyle ki, oyuncular bu bitirici hareketleri geliştirebilecek. Bu geliştirmeler, sadece oynanış ile gerçekleştirilecek. Yani, parayı veren düdüğü bu noktada çalamayacak. Ayrıca bu bitirici hareketler, zırh kısmına yeni bir bölge de açıyor. Oyuncular, bu bölgede bitirici hareketlerini kontrol edip, yönetebiliyor.

Bitirici hareketlere ekstra modlar eklenebilecek. Bu modların tam olarak neye benzeyeceği açıklanmadı ama bitirici hareketin, düşmandan %100 oranla mermi düşürebileceği şeklinde modlar olabileceği belirtildi. Ayrıca bitirici hareketlerin, biraz süper enerjisi kullandığı da belirtildi. Bu noktada da oyunculara bir risk mekaniği sunuluyor. Bölüm sonu canavarlarına bitirici hareket yapmak mı? Yoksa süper kullanmak mı?