Zamanında büyük ilgi görmüş ve geniş bir hayran kitlesine sahip olmuş olan DayZ oyununun geliştirici ekibi Bohemia Interactive cephesinde, önemli bir kan kaybı yaşıyor. Zombi temalı bu hayatta kalma oyununun kreatif yönetmeni olan Brian Hicks; görevini bırakacağı bilgisini hayranlarıyla paylaştı. Yayımladığı bir yazı ile kararını paylaşan Brian Hicks; kendisinden önceki kreatif yönetmen olan Dean Hall’un ayrılmadan önce geldiği aynı noktaya ulaştığını ifade etti. Ünlü video oyunu geliştiricisi; artık oyunun kendi adına katkı sağlayacağına inanmadığını söyledi.

DayZ kreatif direktörü, Bohemia Interactive'den ayrıldı

DayZ oyununun geliştiricisi, 63. güncellemenin ardından ayrılıyor

Brian Hicks tarafından yayımlanan bir yazı vasıtasıyla yapılan ayrılık açıklamasında; gelecek olan 63. numaralı güncelleme sonrasında, görevini bırakacağını söyledi. Görevinden ayrılış sebebini de açıklayan oyunun kreatif yönetmeni; artık daha farklı alanlarda hareket etmek istediğini belirtti. Oyunun bundan sonra da emin ellerde olduğunun altını çizen Brian Hicks, birlikte çalıştığı arkadaşlarına, çabalarında ötürü teşekkür ederken, yaşadıkları ve atlattıkları bazı sorunlardan da bahsetti.

Görevi bırakmasıyla birlikte DayZ oyunundan tamamen kopayacağını belirten kreatif yönetmenin ifadelerinde, oyundaki iki farklı hesabından, toplamda 7000 saat DayZ oynadığına yer veriliyor. Bundan böyle ülkede farklı fırsatlar arayacağını ve ailesiyle daha fazla vakit geçirmeye çalışacağını belirten Brian Hicks; DayZ oynamaya devam edeceğini açıklamalarına ekliyor. Oyunun yönetmeninin biraz sıkıldığını sözlerinden anlayabiliyoruz. Bu ifadelere; oyunun 2013 senesinden itibaren erken erişim sürecinde bulunduğunu, yakın zamanda erken erişim sürecini sonlandıracağını ekleyelim. 230 kilometre karelik bir açık dünya haritasına sahip olan zombi temalı hayatta kalma türündeki video oyunu, Steam platformu üzerinde 77 Türk Lirası ücretle satışını sürdürüyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster