Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Control ve Destiny 2: Shadowkeep oyunlarının boyutları belli oldu

Control oyunu çok yer kaplamayacak ama Destiny 2: Shadowkeep, bugüne kadar gördüğümüz en büyük oyunlardan bir tanesi olacak.

Sadece birkaç hafta sonra piyasaya sürülecek olan iki önemli oyun bulunuyor. Bu oyunlardan bir tanesi, 505 Games ekibine ait olan Control ve Bungie ekibine ait olan Destiny 2: Shadowkeep. İşte bugün de bahsetmiş olduğumuz bu iki video oyununun boyutları belli oldu. Bahsettiğimiz ilk video oyununun boyutu Microsoft Store üzerinden öğrenilirken, Bungie ekibinin oyunu da kendi boyutunu resmi sitesi üzerinden belli etti.

Destiny 2: Shadowkeep

Control ve Destiny 2: Shadowkeep için hazır olun

Öncelikle, Microsoft Store üzerinden ortaya çıkan bilgilere göre Control oyununun Xbox One konsolları için indirme boyutu 34.77 GB olacak. Bu boyutun PlayStation 4 için çok değişeceğini sanmıyoruz ama PC için durum farklı olabilir ve birkaç GB kadar fark, oyuncuların karşısına çıkabilir. Yine de şöyle bir baktığımız zaman bu video oyununun çok da büyük olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz efendim.

Destiny 2: Shadowkeep ise bambaşka bir konu. Bu, aslında Destiny 2 oyununa gelecek olan bir genişletme paketi. Eğer Destiny 2: Forsaken oyununa bakarsanız ve şu anki tüm güncellemeleri alırsanız, oyunun boyutu maksimum 90 GB oluyor. Fakat Bungie ekibinin resmi internet sitesindeki bilgiye göre yeni genişletme paketi için oyuncuların 165 GB kadar geniş bir alana sahip olması gerekecek.

Günümüzde artık video oyunlarının 100 GB boyutunun yukarısına çıkıyor olmasına şaşıramaz hale geldik. Özellikle çevrim içi servis tabanlı olan ve sürekli ek paketlerle veya içerik güncellemeleri ile desteklenen video oyunları, 1 sene içerisinde 100 GB boyutunun üzerine rahatlıkla çıkabiliyor. Destiny 2 gibi geniş bir video oyununun da senelerde 100 GB boyutunun altında kalması zaten bir mucize idi bizce.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir