Call of Duty: Vanguard – Hesap, silah ve operatör seviyeleri nasıl hızlı arttırılır?

Call of Duty: Vanguard oyununda olabildiğince hızlı bir şekilde seviye atlayabilmek mümkün.

Call of Duty: Vanguard oyununda seviyesini atlatabileceğiniz birkaç farklı şey var. Mesela, her şeyden önce kendi hesabınızın seviyesini yükseltebiliyorsunuz. Hatta maksimum seviyeye ulaştıktan sonra sezonluk prestij sisteminin kilidini de açabilmeniz mümkün. Ondan sonra her silahın ayrı seviyeleri bulunuyor. Bu seviyelerde yükseldikçe silahlar için yeni parçaların kilidini açabiliyorsunuz. Son olarak, operatörlerin de kendilerine ait seviyeleri var ve onlar da her seviye atladığı zaman farklı ödüller sunabiliyor sizlere. Peki, tüm bu seviye sistemlerinde olabildiğince hızlı bir şekilde nasıl ilerleyebilirsiniz?


Call of Duty: Vanguard için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard oyununda hesap seviyesi nasıl hızlıca yükseltilir?

Call of Duty: Vanguard oyununda hesabınızın seviyesini olabildiğince hızlı yükseltmek için her şeyden önce en başarılı olduğunuz oyun modunu oynamanız gerekiyor. Küçük haritalardaki oyuncu sayısının çok olduğu karşılaşmalar veya internet üzerindeki diğer öneriler size daha mantıklı gelebilir ama bir karşılaşma sırasında başarısız olduktan sonra haritanın büyüklüğü veya oyuncu sayısı sizin için hiçbir şeyi değiştirmez. Bu yüzden, en başarılı olduğunuz oyun modunu keşfedin ve sürekli onu oynayın. Eğer bu sırada tecrübe puanı arttırıcıları da aktif ederseniz veya oyunun tamamında tecrübe puanı arttırıcı etkinliği varken oynarsanız, daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

En başarılı olduğunuz oyun modunu oynarken, bir yandan da meydan okuma görevlerine odaklandığınızdan emin olmalısınız. Eğer yapabileceğinizi düşündüğünüz günlük görevler, haftalık görevler, sezonluk görevler ve meydan okuma görevleri varsa, onları bitirmeye çalışmalısınız. O görevleri tamamlamak sizlere ekstra tecrübe puanı verecektir. Ayrıca, katılım gösterdiğiniz her karşılaşmayı sonuna kadar oynamak, karşılaşma sonunda ekstra tecrübe puanı almanızı sağlar. En sonda da takımın en iyi oyuncusunu seçerken oy kullanmak da çok az olsa bile tecrübe puanı hediye eder. Bunları göz ardı etmemenizi öneriyoruz.

Seviyesi tamamlanmış operatörleri ve silahları da değiştirmenizi öneriyoruz. Hesap seviyenizi yükseltirken, eğer artık seviye atlayamayacak operatörler veya silahlar kullanırsanız, yapabileceğiniz kolay görevleri kaçırırsınız. Henüz seviye atlamamış silahları ve operatörleri kullanmak, onların kolay olan meydan okuma görevlerini hiçbir efor sarf etmeden, otomatik olarak tamamlamanızı sağlar. Yani, arka planda o görevler tamamlanırken ve sizlere tecrübe puanları hediye edilirken, sizin ruhunuz bile duymaz. Bu yüzden, eğer seviye atlamaya odaklandıysanız, artık seviyesi yükselmeyecek olan silahlar ve operatörlerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Call of Duty: Vanguard oyununda silah seviyesi nasıl hızlıca yükseltilir?

Hesap ardından bir de silahlarınızın seviyesi var. Call of Duty: Vanguard oyunundaki her silahın seviyesi kendisine özel ve her şeyden önce, bir silahın seviyesini olabildiğince hızlı yükseltmek için doğru operatörü kullanmanız gerekiyor. Bu video oyunundaki her operatörün tek bir silah üzerinde ustalığı var. Eğer operatörün kendi silahını kullanırsanız, çok daha hızlı bir şekilde tecrübe puanı kazanırsınız. Operatör seçme sekmesinde herkesin favori silahını görebilirsiniz. Ayrıca, hesap seviyesi yükseltme önerisinde söylediğimiz gibi silah seviyesi yükseltme kısmında da iki katı tecrübe puanı etkinliği varken bu oyuna sıkça zaman ayırmanızı öneriyoruz.

Tüm bunların haricinde, eğer Call of Duty: Vanguard oyununu PlayStation konsollarında oynuyorsanız, arkadaşlarınız ile parti kurmak da tecrübe puanı arttırıcı hediye ediyor. Eğer arkadaşınız ile PlayStation konsollarından oynuyorsanız, silahlardaki tecrübe puanınız, %25 değerinde daha hızlı artıyor. Ayrıca, Call of Duty serisinin eski oyunlarında silah seviyesi yükseltmek için zombi modu sıkça önerilirdi ama bu oyunda durum ne yazık ki aynı değil. Birçok kişinin analinize göre çoklu oyunculu modlarda tecrübe puanı kasmak, zombi modunda tecrübe puanı kasmaktan çok daha kolay. Bu yüzden, çoklu oyunculu içerikleri oynamaya devam edin.

Call of Duty: Vanguard oyununda operatör seviyesi nasıl hızlıca yükseltilir?

Call of Duty: Vanguard oyununda son olarak operatörünüzün seviyesini de yükseltebilirsiniz. Bunu en hızlı şekilde yapabilmek için meydan okuma görevlerine, sevdiğiniz oyun modlarına ve iki katı tecrübe puanı etkinliklerine odaklanmanız gerekiyor. Şu anda bu oyunda seviye atlatması en zor olan ögeler, operatörler olarak geçiyor ama yine de birkaç hafta içerisinde tercih ettiğiniz bir karakteri maksimum seviyeye çıkartabilmek mümkün. Yine de operatörlerin kendi görevleri sınırlı olduğu için silahlar ve hesap seviyesinden biraz daha uzun sürecektir bu konudaki işiniz. Bu arada, operatör görevleri de çok zor sayılmaz.