Call of Duty: Vanguard – En iyi görüş alanı ayarları

Call of Duty: Vanguard, görüş alanı ayarları ile geri dönüyor.

Son birkaç senedir Call of Duty serisindeki video oyunlarında görüş alanı ayarları sunuluyor. Daha doğrusu, çok uzun zamandır bu ayarlar bilgisayarlarda var ama konsollara yeni yeni gelmeye başlıyor. PC tarafındaki neredeyse tüm oyunlarda görüş alanı ayarları olduğu için birçok oyuncu, kendilerine en uygun olan kusursuz rakamı bulabiliyor ama konsol oyuncuları biraz zorlanabiliyor. İşte bu zorlu durumu biraz kolaylaştırabilmek adına karşınıza yeni bir rehber yazısı ile çıkıyoruz. Bu rehberimizde, oyundaki görüş alanı veya İngilizce adı ile Field of View ayarını en iyi şekilde Call of Duty: Vanguard oyununda ayarlayabilmenizi sağlayacağız.


Call of Duty: Vanguard için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Vanguard

Öncelikle bahsi geçen bu oyunda, bahsi geçen ayarı nasıl değiştirebileceğinizden bahsedelim. Call of Duty: Vanguard oyununu açtıktan sonra ayarlar sekmesine gitmelisiniz ve Graphics sekmesinden Gameplay kısmına ulaşmalısınız. Bu kısımda Field of View ayarı ile karşılaşacaksınız. Ayar kısmında kesinlikle 90 ile 110 değerlerinin arasına gitmenizi öneriyoruz. Bu ayarı yükseltmek, ekranda görebileceğiniz sahnenin büyüklüğünü yukarı doğru çeker ama bunun karşılığında hedefleriniz küçülür. Yine de özellikle oyun konsollarında çok keskin bir şekilde nişan almaya gerek olmadığı için eğer size rahat geliyorsa, 120 değerine bile çıkabilirsiniz. Bizler yine de 90 ile 100 civarında kalmanızı öneriyoruz. Bu yetersiz gelirse, 110 veya 120 civarını deneyebilirsiniz. Yalnız, 120 değerine yaklaştıkça, balık gözü efektinin devreye gireceğini, oyunun garip görüneceğini unutmayın.

PC tarafında ise önerdiğimiz görüş alanı değeri 105 ile 115 arasında olacak. Yalnız, şunu bilmeniz gerekiyor ki PC veya konsollarda bu ayarı yükseltmek, performansı etkileyecektir. Belki oyun konsollarında bunu çok fark etmezsiniz ama bilgisayarınızın donanımı, Call of Duty: Vanguard oyununu bire bir şekilde karşılıyorsa, görüş alanını yükseltmek, FPS değerini kesinlikle düşürecektir. Ayarlamaları yaparken, bunu da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Bu arada, ayarlamaları yaparken, Affected ve Independent isimli iki alt seçenek göreceksiniz. Affected, nişan aldığınız zaman görüş alanını 80’e geri çeker. Independent ise ayarınızı kullanmaya devam eder. Bu noktada, Affected ayarını kullanmanızı öneriyoruz.